Rīta Panorāma

ASV trenē žurkas "inspektores"

Rīta Panorāma

Vācijā jaunās ēkās būs jāveido "zaļās" apkures sistēmas

Motocikli atgriežas ielās. Jāatsvaidzina braukšanas

Motociklistus pirms došanās ielās aicina atsvaidzināt iemaņas

Līdz ar pavasara iestāšanos pamodušies arī motociklisti, kuri arvien biežāk manāmi pilsētu ielās un uz ceļiem ārpus apdzīvotām vietām. Tieši pavasaris uzskatāms par bīstamāko laiku motociklistiem, jo autovadītāji viņus uz ceļiem vēl nav pamanījuši. Arī paši motobraucēji vēl nav iesildījušies un sajutuši no jauna, kā tad uz ielas uzvedas viņu dzelzs rumaks.

Viena no šādām braucējām ir Annija. Viņa stāsta, ka uz ceļa svarīgākais ir vispirms parūpēties par savu drošību.

"Ikdienā noteikti vajadzētu vērot mašīnas uz ielas, skatīties, kā tās brauc. Nevis domāt, kā tu brauc, bet vērot viņus," sacīja Annija. Viņa, tāpat kā daudzi citi motociklisti, ieradušies Rīgā, Biķernieku trasē, uz drošas motobraukšanas dienām , lai pēc ziemas miera bez maksas atsvaidzinātu savas iemaņas braukšanā ar šo divu riteņu transportlīdzekli.

Latvijas Motoklubu asociācijas valdes loceklis Uģis Spēlmanis pauda, ka motociklisti pēc ziemas ir nocietušies atgriezties ielās. "Pavasaris ieildzis, visiem jau gribas, braukšanu vajag. Mēs esam rudenī nolikuši savu motociklu uz visu ziemu.

Tiem, kas neko sportisku nedara, tikai ar taisnām kājām pa ledu staigājuši, tagad ir jāsāk dejot," motociklistu atgriešanos ielās raksturoja Spēlmanis. 

"Ar galvu mēs it kā saprotam, ka mēs rudenī braucām šādi. Tagad rokas varbūt neklausa, varbūt vestibulārais aparāts jāpamodina. Nav līdzsvara sajūtas tik labas."

Eksperti stāstīja, ka pirms došanās ielās, pirmkārt, ir jāpārbauda motocikla tehniskais stāvoklis. Drošas braukšanas instruktors Rūdolfs Bergmanis norādīja, ka situācija gadu no gada uzlabojas un pieaug motobraucēju izpratne par šādu nepieciešamību.

"Pirmajos gados brauca cilvēki, kuriem tek eļļa no dakšām, nav bremžu kluču. Šoreiz situācija ir daudz, daudz labāka. Motocikli ir sakopti," pastāstīja Bergmanis.

Biķernieku trasē motociklistiem ir iespēja izskrieties ar savu motociklu, pabremzēt, izbraukt konusus, tādējādi atsvaidzinot savas spējas un sajūtot to, kā motocikls uzvedas uz ceļa. Zinoši instruktori pēc tam norāda uz pieļautajām kļūdām. Šāda iesildīšanās pirms sezonas sākuma būtu vēlama visiem.

Latvijas Motoklubu asociācijas valdes loceklis, instruktors Uģis Spēlmanis stāsta, ka drošus laukumus vai trases var atrast daudzās Latvijas vietās.

Biķerniekos treniņi notiek arī vakaros, un tajos var piedalīties ikviens, ne tikai tie, kuri ar sporta motocikliem plāno piedalīties sacensībās.

Oficiālā motosezonas atklāšana šogad notiks 29. aprīlī, dodoties kopīgā parādes braucienā pa Rīgas ielām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti