Panorāma

Panorāma

Panorāma

Profesors Danilāns iesaka Lieldienās olas neskaitīt

VUGD darbinieki gatavo īpašu dāvanu Latvijai

Vairāki ugunsdzēsēji Latvijas simtgadē ar «bobikiem» apceļos apkārt valstij

Vairāki Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) darbinieki no darba brīvajā laikā dosies ekspedīcijā apkārt Latvijai, braucienu dāvājot mūsu valstij simtgadē. Ugunsdzēsēji - glābēji ekspedīcijā dosies ar pašu atjaunotajiem “bobikiem”.

Pēc aptuveni pusotra gada restaurācijas darbu dienasgaismu ieraudzījuši divi Padomju laika automobiļi – 1987. un 1980.gadā ražotie UAZ jeb tautā sauktie “bobiki”. Kā stāsta viens no restauratoriem Aleksejs Stukāns, kurš ikdienā VUGD pilda autovadītāja pienākumus, lielākās problēmas ir ar detaļām, jo šiem spēkratiem veikalā tās ir ļoti grūti atrast.

“Problēmas ir ar detaļām. Eiropas mašīnām detaļas var nopirkt veikalā, bet te var sanākt tas, ka, nopērkot oriģinālu detaļu, tā jau ir 20 gadus stāvējusi, nekas mašīnā nesanāk. Tad ir atkal jāpārlasa, jājauc ārā un tad jācer, ka aizies. Diemžēl tā,” stāsta Stukāns.

Plānotās ekspedīcijas mērķis ir apliecināt mīlestību pret valsti un apceļot VUGD daļas, kas atrodas Latvijas pierobežā.

“Ikdienā cilvēki mūs redz aizsargķiverēs un aizsargtērpos, bet zem katra aizsargtērpa slēpjas savas valsts patriots.

Tāpēc šogad mēs vēlētos sveikt valsti simtgadē, apbraucot apkārt valstij un iezīmējot kontūru kartē,” saka VUGD Rīgas reģiona pārvaldes 5. daļas komandieris, ekspedīcijas dalībnieks Dmitrijs Novikovs.

Komandā ir seši cilvēki – gan esošie, gan arī viens bijušais VUGD darbinieks. Ideja esot radusies pirms pusgada. Par automobiļu spēju sekmīgi tikt galā ar dažādiem pārbaudījumiem, kas var gadīties ceļā, pārliecinās arī LTV, kad “bobiks” rūc un mēģina tikt ārā no peļķes.

Vidējais ekspedīcijas ātrums, braucot bezceļa apstākļos, ir 25– 30 kilometri stundā un komforta līmenis ir ļoti zems. Bet vīri ir pārliecināti, ka tas netraucēs sekmīgai ekspedīcijas norisei.

“Ar visu bildēšanos un apstāšanos 150 kilometru maršruts mums aizņēma aptuveni piecas stundas. Mums ir norunāts tā – tiklīdz ir labs ceļš, mēs maksimāli braucam pa tiem, lai iegūtu vairāk laika. Sazinoties ar kolēģiem no Valsts robežsardzes, viņi teica – tur, kur mums nevajag, tur mēs netiksim, jo visi ceļi ir slēgti. Viņi mums nokonsultēja, un pēc kartēm mums nevajadzētu iebraukt citā valsts teritorijā,” stāsta Novikovs.

Ekspedīcijas vadītājs, Ugunsdrošības koledžas direktora vietnieks Mareks Silovs nav satraukts par ceļa garumu un braukšanas apstākļiem, jo UAZ automobiļos ir pagājusi visa viņa bērnība. Lielākās bažas ir par komandas spēju sastrādāties un saprasties: “Es vairāk uztraucos nevis par ceļu, bet par to, kā mēs kā komanda sapratīsimies. 3-4 diena parasti ir jauniem kolektīviem liels pārbaudījums. Ja mēs tiksim pāri, tad viss būs labi.”

Maršruta kopējais garums ir vairāk nekā 2000 kilometru un glābēji to centīsies paveikt septiņu dienu laikā, startējot 28.aprīlī. Ekspedīcijai “Apkārt Latvijas simtgadei” sekos līdzi arī LTV, piedāvājot īpašu saturu Latvijas Televīzijas Ziņu dienesta sociālo tīklu profilos.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Izklaide
Kultūra
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt