Panorāma

Panorāma

Panorāma

I.Sudraba komisijā skaidro tikšanos ar E.Jansonu

Kukurūzas labirints Kazdangas pagastā

Kazdangas pagastā izveido labirintu kukurūzas laukā

Lai rosinātu cilvēkus vairāk laika kopā ar ģimeni pavadīt svaigā gaisā, Kazdangas pagasta Podnieku ģimene pie savām mājām “Grigaļiem” kukurūzas laukā izveidojusi labirintu. Tas ir sarežģīts maršruts trīs kilometru garumā pa lauku, kur kukurūza sniedzas pāri galvai. Kaut arī laika apstākļi šajā nedēļas nogalē nelutināja, īstus piedzīvojuma cienītājus nekas nespēja nobiedēt.

Kad karte, uzdevumu norādes un konfektes saņemtas, tad piedzīvojums var sākties. Taka ieved deviņu hektāru lielā kukurūzu laukā, kurā ir izveidots labirints ar aptuveni trīs kilometru garu trasi. Lai arī kukurūzai šogad nav bijuši labvēlīgākie laika apstākļi augšanai, tā tik un tā lielākoties sniedzas pāri galvai.

Domājot, kā vairāk rosināt cilvēkus saskatīt Latvijas lauku skaistumu un to radīt pieejamāku, Kazdangas pagasta Grigaļu māju iemītnieki izdomājuši, ka tas varētu būt kukurūzas labirints. Pirms aptuveni sešiem gadiem loloto ideju gan izdevies īstenot tikai šogad.

Ar zemnieku saimniecību "Podnieki" un "Irbēni" atbalstu to realizēja biedrība “Kopā cits citam”. “Man liekas – galvenais, ka pavada laiku kopā ar ģimeni, tā ir Latvijas vērtība, kas jāsaudzē,” saka biedrības “Kopā cits citam” valdes priekšsēdētāja Baiba Podniece.

Un labirintā ir ko darīt visiem. Tas ir arī kā mazs ceļojums pa Kurzemi, jo tur ir astoņi kontrolpunkti, katrs veltīts kādai Kurzemes pilsētai. Tur jāatbild uz dažādiem jautājumiem un jāveic citi uzdevumi.

Sastaptie labirinta apmeklētāji atzina, ka šādi ceļojumā pa kukurūzas lauku uzzinājuši arī daudz jauna.

“Man liekas, ka vienreizēji, arī bērniem interesanti,” saka pasākuma apmeklētāja no Liepājas Olga. Arī Deniss priecājas par labirintu: “Tas vēl interesanti, var staigāt, nav mājās jāskatās TV. Tas ir veselīgi dzīvei.”

Labirinta atklāšanas dienā dalībniekiem bija iespēja piedalīties arī dažādās spēlēs, pagatavot kukurūzu šokolādē un nobaudīt turpat lauka malā tikko ceptas "bada pankūkas" un karstu tēju. Plānots, ka labirints tur darbosies septembrī un oktobrī, bet pēc tam gan tas nonāks liellopu ēdienkartē.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Izklaide
Kultūra
Jaunākie
Interesanti