Esi dzejnieks, taisi no nekā – arī svētku rotājumus

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Nav obligāti jāpieturas pie tradicionāliem un daudzās pilsētās un valstīs izmantotiem, galvenokārt, Ķīnā ražotiem svētku noformējumiem, aicinot ikvienu, pošot māju svētkiem, saka Daugavpils mākslinieki. Viņuprāt, ir tikai ar radošu aci jāpalūkojas uz to, kas mums apkārt, ko reizēm vēlme mest atkritumos, bet kas patiesībā spēj atklāties pavisam jaunā gaismā.

Kā pierādījums tam ir šī gada Daugavpils Ziemassvētku noformējumā izmantotie materiāli, kas paliek pāri vienam no pilsētā esošajiem ražošanas uzņēmumiem. Tie ir vadi, stieples un kontakti, kas ikdienā der mašīnbūvē vai kosmosa tehnikas materiālos, bet jau kā ražošanas pārpalikumi krāšņi iederas svētku rotā.

Daudz ko var izveidot pašu rokām un no saviem materiāliem, izrādot šī gada Daugavpils svētku noformējumā izmantotos materiālus un to, kā tie veiksmīgi iekļaujas kaut vai milzīgā pilsētas centrā izveidotajā adventes vainagā, vai 30 metrus garā mirdzošā krāšņu egļu kaskādē Rīgas ielā, stāsta mākslinieces Līga Čible un Mairita Folkmane. Noformējums tapis, pateicoties sadarbībai ar pilsētas industriālo uzņēmumu ''Axon Cable'' :

''(..) Protams, ka tos nevar tā vienkārši salikt, vajag tādu pieredzējušu aci. Ilgus gadus sadarbojamies ar franču uzņēmumu Daugavpilī ''Axon Cable'' – viņi piedāvā izmantot ražošanā pāri palikušās lietas, kas ir visai interesantas, kas uzrunā māksliniekus. Arī cilvēku reakcija liecina, ka tas ļoti piesaista – vadi, kabeļi sudrabotā krāsā, spīdīgi.''

Labi, ja ir materiāls, bet tikpat svarīgs ir mākslinieka skats un radošums, tad galarezultāts vainagojas ar oriģināldarbu, kā tas šogad izpaužas Daugavpils Ziemassvētku noformējumā, secina Līga Čible un Mairita Folkmane, smejot, ka materiāla no uzņēmuma saņemts daudz un tam pieiets radoši:

''Svērušas neesam, bet palīgi stiepa daudzas kastes, izmantotais apjoms ir liels. Mēs to ieraudzījām mākslinieka acīm, oriģināli izmantojām – nekas nav ņemts no interneta, nekas nav noskatīts, viss ir tapis no mūsu idejām. Tas bija dzīvs process.''

Tāpēc ikvienam, kas savās mājās, gatavojoties svētkiem, vēl tikai domā par svētku radīšanu un tam atbilstošu noformējumu, abas mākslinieces iesaka savā ziņā būt dzejniekam un radīt no nekā, galvenais - pašu rokām un ar savu sajūtu:

''Cilvēkam vajag noticēt sev, nebaidīties, pašam radīt – viss, ko mēs veidojam ar sirsnību, ar mīlestību, ar prieku, vienmēr attaisnojas, tas vienmēr būs trāpīts.''

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti