Divās nedēļās reģistrē gandrīz 600 velosipēdu

Jau trīs gadus Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD) piedāvā reģistrēt velosipēdus, tas tiek iekļauti vienotā datu bāzē un par nelielu samaksu var saņemt arī numura uzlīmi. Triju gadu laikā teju 15 tūkstoši velosipēdu īpašnieku šo iespēju izmantojuši. Trešdien noslēdzas akcija - reģistrējoties internetā, var piedalīties izlozē un vinnēt gan atstarojošo vesti, gan arī divriteņa saslēdzēju.

Ja ziemā interese bija neliela, tad līdz ar pavasari reģistrēto skaits pieaudzis - kopš 22.aprīļa reģistrēto velosipēdu skaits pietuvojas sešiem simtiem. Direkcijas pārstāvis Jānis Aizpors uzskata, ka pagaidām reģistrācijai nav jābūt obligātai, bet tas var būtiski palīdzēt, ja, piemēram, divritenis tiek nozagts:

„Ja velosipēds ir reģistrēts, tā ir papildus drošība pret ļaunprāšiem, kas vēlas divriteni zagt, un, ja ir bijusi zādzība, policijai ir vieglāk atrast velosipēdu. Savukārt - ja ir atrasts velosipēds, vieglāk atrast tā īpašnieku. Reģistrējot jāzina velosipēda rāmja numurs un ieteicams ievietot arī fotogrāfiju. Tas ir pašu drošībai un identifikācijai.”

Velosipēdu var reģistrēt CSDD e-pakalpojumos - mājaslapā "https://e.csdd.lv". Velosipēdu savā īpašumā var reģistrēt fiziska persona, kas sasniegusi 16 gadu vecumu, kā arī juridiska persona.

CSDD veloreģistrā tagad pavisam kopā ir reģistrēti aptuveni 14 300 velosipēdu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Izklaide
Kultūra
Jaunākie
Interesanti