Brīvdienu izklaides Top-5: Satricinājumi un saulstāvji

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem.

Iestājies pavasaris, ko iezīmē saulstāvji jeb Lielā diena, kad diena un nakts kļuvusi viena garuma, gaisma uzveic tumsu, diena kļuvusi garāka jeb lielāka par nakti. Šogad tas notika 20.martā, bet saskaņā ar tautas tradīcijām šo notikumu var svinēt veselas trīs dienas. Svinēsim, izvēloties dažādus satricinājumus, jo tie piedien svinībām, bet neaizmirsīsim arī par solidaritātes paušanu ukraiņiem.

Svētdien, 23.martā, plkst. 19 Rīgas Domā notiks Ukrainas atbalsta koncerts „Šodien es esmu ukrainis”. Tā kā šis pasākums ir pilsoniskas atbildības mēraukla, rādot, cik dziļi mūs cilvēciski satricinājuši notikumi Ukrainā, tas ir izceļams ārpus ierastā top-5.

Izklaide brīvdienās – Top-5:

1. Apokaliptisks satricinājums ar turpinājumu brīvā dabā

Apokaliptisks satricinājums gaida tos, kuri sestdien, 22.martā, dosies uz “Arēnu Rīga”, jo tur par tricinājumu gādās pasaulē slavenākās čellu rokgrupa „Apocalyptica”. Šoreiz grupa iepazīstinās skatītājus ar savu jaunāko projektu, uzstājoties kopā ar Somijas „Avanti! Orchestra” mūziķiem.

Mūziķi, ar kuriem Latvijas publika ir jau krietnu laiku pazīstama, jo ikreiz viņu šovs pulcējis tūkstošiem skatītāju, šoreiz sola izpildīt savas labākās dziesmas tikai un vienīgi instrumentālā aranžējumā simfoniskā orķestra pavadījumā, vokālistus nepiesaistot.

Skaļajam sestdienas vakara satricinājumam vispiemērotākais svētdienas satricinājums varētu būt mazāk aktīvs, klusāks un laiskāks. Tāds rodams Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā, kur no plkst. 12 līdz 16 notiks pavasara saulstāvju svētku Lielās dienas svinēšana.

Visa pasākuma garumā būs iespēja šūpoties šūpolēs, krāsot olas sīpolu mizās, vizināties haskiju pajūgā un jāšus zirga mugurā, mēroties spēkiem koka olu ripināšanā, kā arī vērot un piedalīties putnu būrīšu darināšanā, šūpoļu pušķošanā un iesvētīšanā, rotaļās, apdziedāšanā un spēlēs.

Savukārt ceļvedis ar aktīvās atpūtas iespējām brīvdienās lasāms šeit!

2. Sagaidot Sauli pie leišu robežām

Pavisam agru tricināšanos Latvijas rietumu galā sestdien, 22.martā, plkst. 6.21 aicina veikt Rucavas sievas. Viņas šajā laikā būs sastopamas Rucavas Svētavota kalna galā, sveicot Sauli, šūpojoties un ripinot olas. Ja pievienosieties ar savām olām, pūpoliem un brokastu groziņiem, arī jums šie Saules sveikšanas prieki neies secen. Lai gan vieta visai ir visai nomaļa, pie pašas leišu robežas, gan jau Rucavas sievu gaisa tricināšana satrūcinās no miega dažu labu apkārtnes iemītnieku.

Visai labu turpinājumu satricinājumiem atlikušajā laikā varēs gūt tuvīnajā Liepājā. Plkst. 15 Liepājas Olimpiskā centra Rožu zālē notiks Latvijas izcilāko deju kolektīvu koncerts “Rīga dimd Liepājā!”, bet plkst. 23 pasākumā “Pedal to the Metal” klubā “Fontaine Palace” spēlēs itāliešu grupa “Speaking to the Deaf” un pašmāju grupa “Ability”.

3. Tautas muzikanti Latvijas otrā galā

Turpinot tautiskās vai pseidotautiskās izklaides, svētdien, 23.martā, var mesties uz otru Latvijas galu - uz Rencēnu pagasta kultūras namu, kur plkst. 13 sāksies desmitais Ziemeļvidzemes Tautu muzikantu saiets, pulcējot deviņas kapelas no dažādām Latvijas vietām. Būs arī viesis no Igaunijas - Heino Tartes. Arī šogad Rencēnos skanēs tautas mūzika, vecmeistaru senās ziņģes un autentiski mūzikas instrumenti.

Pasākumā piedalīsies Rencēnu folkloras kopa „Rota”, Rūjienas pilsētas kultūras nama kapela "Rūvenas Aure”, Salnavas tautas nama kapela "Sābri", tautas mūzikas kapela "Abulmalas burlakas" no Beverīnas novada, kā arī Heino Tartes ar kapelu no Igaunijas.

Ar interesantiem un neparastiem mūzikas instrumentiem spēlēs Lietuviešu biedrības kapela no Rīgas, kura muzicēs uz zāģa, tautas mūzikas kapela „Vecie Turnavieši” no Valkas pārsteigs un valdzinās ar havajiešu ģitāras skaņām, bet Andersons un draugi no Salacgrīvas demonstrēs seno latviešu ermoņiku „Ieviņas” spēli. Ermoņikas spēlēs arī Oskars Patjanko no Rīgas. Savukārt kapela "Hāgenskalna muzikanti" ne tikai priecēs ar skaistu melodiju, bet arī ar grezniem 19. gs. tērpiem.

Pasākums notiks pie galdiņiem, ziņo rīkotāji, pašu labsajūtai aicinot līdzi ņemt groziņu. Vietu skaits ierobežots, tāpēc jāpiesakās pa tālr. 29183069, taču ieeja bez maksas.

4. Gulbju ezers Rīgā, Valmierā…

„Klasiskā krievu baleta” trupa Hasana Usmanova vadībā 22.martā ar baletu „Gulbju ezers” Maskavas namā Rīgā sāks savu Latvijas viesizrāžu turneju un nākamā pieturvieta svētdien, 23.martā, plkst. 17 būs Valmieras kultūras centrā.

„Klasiskais krievu balets” ir jauna un veiksmīga Maskavas klasiskās dejas trupa. Tās sastāvu veido Maskavas Horeogrāfijas akadēmijas, Sanktpēterburgas Krievijas baleta akadēmijas un citu slavenu Krievijas baleta skolu absolventi.

Šis klasiskā baleta satricinājums nav palaižams garām jau šajās brīvdienās, taču, ja nesanāk, baleta trupai paredzēts turnejas turpinājums:

  • 24.marts - Tukums, Tukuma Kultūras nams, „Gulbju ezers”;
  • 25.marts - Rīga, Maskavas nams, “Apburtā princese”;
  • 26.marts - Rīga, Maskavas nams, “Žizele”;
  • 27.marts - Ventspils, Teātra nams “Jūras vārti”, „Gulbju ezers”;
  • 28.marts - Jelgava, Jelgavas Kultūras nams, „Gulbju ezers”;
  • 31.marts - Liepāja, Liepājas Olimpiskais centrs, „Gulbju ezers”.

5. Dzintaru gaidot, Rundālē

Viens no dikti daudzajiem pieturas punktiem klasisko vērtību cienītājiem šajās brīvdienās ir Rundāles pils. Sestdien, 22.martā, plkst.17 tur Baltajā zālē savu „Lielā dzintara gaidīšanas” koncerttūri noslēgs Liepājas Simfoniskais orķestris diriģenta Luca Kēlera (Vācija) vadībā kopā ar solisti un flautas virtuozi Ditu Krenbergu.

Skanēs Mocarta “Hafnera serenāde” un Otrais koncerts flautai ar orķestri, kā arī Haidna Simfoniju Re mažorā Hob. I:101, saukta“Pulkstenis”.

Šo koncertu varat paspēt izbaudīt arī Liepājas Latviešu biedrības namā 21. martā plkst. 19.

 

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti