Brīvdienu izklaides Top-5: Kad viss sliktais kopā ar bluķi pelnos pārvērties

Klāt garas, garas brīvdienas ar ikvienam novēlama ģimeniska siltuma, iekšēja līdzsvara un labestības pilniem svētkiem. Atstājot Ziemassvētkus svinētāju ziņā, šoreiz vien vēršam uzmanību uz dažiem pirmssvētku dienās ietrāpījušiem pasākumiem un dažiem, kuri spilgti izceļas svētku dienās.

Izklaide brīvdienās – Top-5:

1. Īstais Bluķis, īstajā vakarā

Nemēģinot apšaubīt to, ka katram savs privātais bluķis, viņa paša izvēlētajā laikā vilkts, būs tas īstais vispareizākajā brīdī, bilstams, ka, iespējams, ne velti bluķa vilkšana notiek tieši Ziemas Saulgriežos, jo tad nelaimes, sliktās domas, ļaunos garus un sadarītos nedarbus var savākt bluķī, bet bluķi ziedot ugunij, padarot sevi tīrāku, nakti gaišāku un dienu garāku.

Piektdien, 20.decembrī, Rīgā bluķis no plkst. 18 mēros ceļu pa Vecrīgas ielām, sākot un beidzot maršrutu Rātslaukumā bungu pavadībā. Agrāk, jau plkst. 15, auklā piesiets bluķis ceļos no Allažu pamatskolas līdz Allažu pagasta pārvaldei. Allažos vilcējus aicina ierasties maskās ar dažādiem skanošiem un grabošiem ritma instrumentiem. Bluķa vakaru piektdien plkst.16 svinēs arī Madonas novadpētniecības un mākslas muzejā.

Laika prognoze:

Piektdienas vakarā Rīgā būs apmācies laiks, bet būtisku nokrišņu nebūs, gaisa temperatūra ap +3 grādiem. Pūtīs lēns līdz mērens dienvidrietumu vējš.

2. No bluķa pie pankiem

Ja kolektīvais vai privātais bluķis ar visām nejaucībām ir veiksmīgi nozūmēts, nākamo Saules gadu var iesākt jau piektdienas vakarā, piemēram, Latvijas 1.rokkafejnīcā, kur spēlēs pašmāju pankmūzikas patriarha Dambja grupa „Inokentijs Mārpls", turklāt afiša sola bezmaksas ieeju Reiterna namā.

3. Ventspilī no bluķa uz Mazbānīti...

Pilna programma brīvajās dienās sagaida ventspilniekus un Ventspils viesus. Bluķa vakars, kā ierasts, notiks Dzirnavu laukumā 21.decembrī, plkst. 17.00, bet  plkst. 16.45 bluķēnu no Ventspils Kultūras centra līdz Dzirnavu laukumam vilks folkloras kopu dalībnieki, lai saskaņā ar tradīcijām aizbaidītu ļaunos garus, veicinātu auglību un dotu svētību pilsētai un tās iedzīvotājiem.  Dzirnavu laukumā bluķis nonāks ugunskurā, reizē ar to sadedzinot arī "ļaunās dienas" - bēdas, likstas un nelaimes, tā radot gaismas spēku nākošajam gadam. Ziemas saulgriežus ar jautrām dziesmām un dančiem iegriezīs Brocēnu folkloras kopa „Virza" un Ventspils folkloras kopas. Plkst. 18.00 Ventspils Kultūras centrā folkloras klubs „Dzīvesziņa" aicina visus svinēt Ziemas saulgriežus.

Svētdien, 22.decembrī, no plkst. 13 līdz 16 notiks Mazbānīša Ziemassvētki Ventspilī Piejūras brīvdabas muzejā. Šajos svētkos visas pilsētas mīlulis Mazbānītis tiek izrotāts lampiņu virtenēm un viens brauciens bez maksas vilcieniņā tiek dāvināts katram svētku apmeklētājam. Bet tas nav viss! Mazbānīša Ziemassvētkos piedalīsies Smiltiņu ģimene ar Piejūras brīvajā gaisā ceptām pankūkām, Peldeķa saime ar gada nogalei svarīgo nākotnes zīlēšanu, bet visus ar Čigāntēva un Čigānmātes tēliem un Sniegavīra atrakcijām iepriecinās Ugāles amatierteātris.

 ...bet no Mazbānīša uz Tiltu

Ventspils svētku programmas nākamais kārums – Tilta svētki Ziemassvētkos, trešdien, 25. decembrī, kas būs Ventspils ostas 750 gadu jubilejas noslēguma pasākums. No plkst. 16.45 Tilta dārzā īpašu noskaņu radīs iekurtie ugunskuri, bet plkst. 17.00 Ziemassvētku noskaņās pasākumu atklās dziedātājs Mārtiņš Gailītis (Marka) no grupas „Double Faced Eels". Turpinājumā sekos Ventspils pilsētas domes priekšsēdētāja Aivara Lemberga svētku uzruna, kā arī  grandioza, emocionāla gaismu un pirotehnikas izrāde.

Laika prognoze:

Piektdienas vakarā Ventspilī iespējams smidzinošs lietus. Gaisa temperatūra būs ap +6 grādiem, savukārt sestdiena, visticamāk, paies bez nokrišņiem, temperatūra daudz nemainīsies - ap +5..+6 grādiem.

4. Aurēlija Šimkus ved uz Jelgavu Šūbertu, Bēthovenu un Listu

Aurēlijas Šimkus koncerta „Šūberts, Bēthovens un Lists" apmeklētāji zināmā mērā ir apskaužami, jo viņiem šīs brīnišķīgais festivāla „Eiropas Ziemassvētki" koncerts 22.decembris plkst. 14.00, Jelgavas kultūras nama Lielajā zālē pieejams par demokrātiskākām cenām nekā bija rīdziniekiem.

Laika prognoze:

Jelgavā svētdien pūtīs brāzmains vējš, iespējams smidzinošs lietus un temperatūra būs ap +2 grādiem.

 

Taču – skaudību bluķī!

Rīdzinieki tāpat var turpināt "Eiropas Ziemassvētkus" baudīt baroka orķestris "Collegium Musicum Rīga" koncertā 23.decembrī Mazajā ģildē un Sergeja Jēgera koncertā 25.decembrī Rīgas Domā. Skanēs baroka pērles no Kačīni, Baha, Hendeļa, Pērsela līdz romantiķu Franka, Sensāna brīnišķajām "Panis Angelicus" partitūrām un arī latviešu komponistu apdares par Ziemassvētku tēmu.

5. Un visbeidzot - Ziema. Balsis. Svētki.

Ziemassvētku laikā - 22. un 23.decembrī 20.00, 25. decembrī 23.00 – uz saviem ikgadējiem koncertiem Sv.Pestītāja (Anglikāņu) baznīcā aicina jauniešu koris „Balsis". Šie koncerti jau 14 gadus ilga tradīcija. Šogad koris sagatavojis krāsainu programmu divās daļās. Skanēs klasiskie Allegri un Franča Bībla skaņdarbi, mūsdienīgā Mortena Lauridsena un Pētera Vaska garīgā mūzika, Uģa Prauliņa 2005.gadā Ņujorkas latviešu korim rakstītā kantāte „Ziemassvētki jaunajā pasaulē" un  zviedra Svena Dāvida Sandstrēma skaņdarbs, kas ietērpj Viljama Bleika slavenās dzejas rindas „To see a world in a grain of sand" (Ieraudzīt pasauli smilšu graudā). Koncerta otrajā daļa dominēs mūsdienās tik ļoti ierastās Ziemassvētku melodijas, kuras lielākoties radušās Amerikā pagājušajā gadsimtā. Latviešu valoda mīsies ar angļu, būs ģimeniska mājas atmosfēra, smaržos koristu pašceptās piparkūkas, skanēs kopā dziedātas dziesmas.

Laika prognoze:

Svētdien un pirmdien laika apstākļi Rīgā daudz nemainīses. Joprojām būs apmācies un mitrs laiks, brīžiem iespējams smidzinošs lietus. Gaisa temperatūra būs ap +2..+4 grādiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Izklaide
Kultūra
Jaunākie
Interesanti