Atklāts renovētais Spīķeru kvartāls

Ceturtdien svinīgi tika atklāta renovētā Spīķeru kvartāla teritorija un atjaunotā promenāde gar Daugavu starp Dzelzceļa un Salu tiltu.

Paredzēts, ka paveiktie darbi būs tikai sākums, jo vēl šajā teritorijā jau tagad tiek būvēts skeitparks jauniešiem un tuvākajā laikā Daugavas promenādi ir plānots savienot ar Ķengaraga promenādi, atklāšanas ceremonijā sacīja Rīgas mērs Nils Ušakovs.

Savukārt Spīķeru kvartāls revitalizācijas projekta ietvaros tika labiekārtots un apzaļumota kvartāla teritorija, rekonstruēti inženiertehniskie tīkli, kā arī tika uzlabota piekļuve Daugavas krastam, rekonstruējot iepriekš slēgto gājēju tuneli no Spīķeriem uz Daugavas krastmalu zem Krasta ielas. Tas ietilpst arī UNESCO pasaules kultūras mantojuma teritorijā – Rīgas pilsētas vēsturiskajā centrā.

Darbu laikā bija pilnībā rekonstruēta kvartāla Daugavas krastmala - starp Dzelzceļa un Salu tiltu 1,3 km garumā izbūvējot veloceliņu, izveidojot piestātnes ar piemērota augstuma platformām un gājēju promenādi ar  veloceliņu. "Projekta īstenošanas laikā bija izveidojušās pat bīstamas situācijas, kad tika atrasts nesprādzis lādiņš, bet par laimi to veiksmīgi izdevies aizvest" stāsta SIA "Merks" valdes priekšsēdētājs Oskars Ozoliņš.

Būvniecības izmaksu kopējā summa ir 4,5 miljoni latu – Eiropas Reģionālās attīstības fonds finansēja 85% no projekta izmaksām.

Kā novēroja lsm.lv un arī Rīgas mērs Nils Ušakovs (SC) jau pirms divām nedēļām, kad tika pabeigti būvdarbi, bet vēl oficiāli nebija atklāts Spīķeru kvartāls un promenāde, iedzīvotāji un pilsētas viesi aktīvi atpūtās un izklaidējās jaunajā Rīgas atpūtas vietā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Izklaide
Kultūra
Jaunākie
Interesanti