Dienas ziņas

Skolēni mācās audzēt kartupeļus

Dienas ziņas

Zelmeņa pamatskola 18 gadus pēc slēgšanas

Lietavas bojā avenes un ķirbjus

Lietavas zemniekiem šoruden bojā avenes un ķirbjus

Ne tikai Latgalē, bet arī Zemgalē lietavas pamatīgi sabojājušas zemnieku cerības uz ražu. Penkulē starp Jelgavu un Bēni uz lauka pelē avenes, kuras novākt traucēja lietus. Arī kartupeļu laukā smagā tehnika netiek, nāksies ņemt rokās dakšas un kartupeļus rakt pašiem. Taču kabači un ķirbji aug griezdamies, ja vien izdodas tos novākt laikus.

Penkulē aiz Purva Drēģeļu mājām sākas Daiņa Rūtenberga lauki. Laba rudens aveņu raža bija viena no viņa lielajām cerībām, kam svītru pārvilkuši lietus mākoņi. Uz lauka šobrīd ir desmitiem kilogrami ogu, daudzas izšķīst pirkstos... 

Rūtenbergs atzīst, ka maigās ogas sasitis lietus, un tās der tikai ievārījumam, bet pēc kādas dienas jau pelēs. Tieši ogu dažādību un audzēšanu bez miglošanas viņš uzskatīja par savu priekšrocību tirgū, jo poļiem tās visas esot vienādas. 

Zemnieks ikvienam piedāvā avenes lasīt pašam, tad kilograms aveņu maksā uz pusi lētāk. Taču gribētāja nav neviena.

Arī Zemgalē ogu lasītājus atrast ir problemātiski, turklāt avenes lasīt ir grūtāk nekā zemenes. Dainis paša audzēto ved uz nakts tirgu Rīgā. Tur, protams, ir citas cenas un arī citas attiecības. Īpaši, kad jākonkurē ar plašo Polijas dārzeņu ražu. Dainis ir kritisks par nakts tirgu, sakot, ka tur konkurentu mazie busiņi preci piegādā no Polijas. Tāpat tiek tirgotas arī uzbeku melones.

Izcils gads esot padevies nezālēm - tās pēc lietavām kuplo uz nebēdu. Zemnieks vēl gaida Latvijai neraksturīgā fiszāļa nogatavošanos. Naktis ir par aukstu, un auglīši pašlaik nevis oranži, bet knapi dzelteni. Savukārt ar ķirbjiem esot kā loterijā - kāds mitrumā sapuvis vēl negatavs, bet citam slapjums neskādē.

Laika ziņas Dainis gaida ar bažām, jo jārok kartupeļi. Vajadzētu dienas trīs, lai saule un vējš laukus apžāvētu, tehnika tiem virsū netiek.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Ikdienai
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti