Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Rēzeknes pilsētplānošanu pēta studenti

Ārzemju studenti atklāj Rēzeknes priekšrocības – tās izdevīgo atrašanās vietu un vienkāršo ainavu

Rēzeknē šonedēļ darbojās vairāki Latvijas un ārzemju universitāšu studenti, kas izvērtēja un plānoja jaunas pilsētas attīstības iespējas. Studenti uzsvēra, ka Rēzeknes galvenā priekšrocība ir tās atrašanās vieta – nozīmīgu un starptautisku ceļu krustpunktā, kā arī tās vienkāršā un laucinieciskā ainava.

Jau vairāku gadu garumā Latvijas Universitātes studenti studiju programmas apgūst praktiskā un pilsētu attīstībai ļoti noderīgā veidā – veicot klātienes lauka un sociālos pētījumus, lai ar savu pieredzi palīdzētu veidot ikdienas dzīvi ērtāku pilsētu iedzīvotājiem. Šogad par pētījumu vietu izvēlēta Rēzeknes pilsēta.

Studiju programmas "Telpiskās attīstības plānošana" studenti kopā ar kolēģiem no Somijas un Igaunijas pētīja potenciālos Rēzeknes attīstības virzienus.

Ārzemju studenti uzsver, ka galvenā pilsētas priekšrocība ir tās atrašanās vieta – nozīmīgu starptautisku ceļu krustpunktā.

"Mani pirmie iespaidi – ļoti unikāla vieta ar senu vēsturi un ļoti draudzīgiem iedzīvotājiem. Upes piekraste un tās apkārtne nav pietiekami attīstīta, mūsuprāt, tai ir liels potenciāls, it sevišķi tiem iedzīvotājiem, kas dzīvo pilsētas ziemeļu daļā," novērojis students no Irākas.

Savukārt citi studenti ievērojuši, ka Rēzeknes lielākā problēma ir tā, ka cilvēki brauc no pilsētas prom, tāpēc nepieciešams attīstīt industriju un nodrošināt vairāk darba vietu.

"Mani pirmie iespaidi ir ļoti labi, cilvēki ir jauki, un viņiem ir piederības sajūta šai vietai. Māju bloki varētu būt attīstītāki, lai tie ir vairāk pielāgoti ģimenēm un cilvēkiem, kas te dzīvo, lai viņi var labi pavadīt laiku pie savām mājām," atzina studente no Somijas.

Darba vietu skaitu palielināt par 95 vietām pilsēta jau ir iecerējusi, šobrīd rit būvniecības iepirkuma procedūra jaunas metālapstrādes ražotnes izveidei.

Pētījumu vadītāji un pilsētas vadība ir pārliecināti, ka arī citi ieteikumi dzīves kvalitātes uzlabošanā ir realizējami.

Savukārt Tartu Universitātes speciālists Frederihs Kūlmans domā, ka vienkāršība ir viens no punktiem, ar ko Rēzeknei jālepojas:

"Mums ir arī sajūta, ko es šodien teicu arī saviem studentiem, ka daudzas pilsētas jūtas apkaunotas par savu lauku apvidu un lauciniecisko ainavu, ko tās cenšas aizstāt ar lieliem projektiem. Un godīgi sakot, tas nav vajadzīgs, jo, kad mēs domājam par pirmtēlu, tā saukto oriģinālo pilsētas tēlu, mēs viegli varam atrast lietas, ko attīstīt un ar ko jūs varat reklamēt savu pilsētu.”

Rēzeknes pilsētplānošanas speciālisti apņēmušies studentu un pētnieku priekšlikumus īstenot turpmāk un jaunu projektu izstrādē arvien aktīvāk iesaistīt arī pilsētas iedzīvotājus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Ikdienai
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti