Dienas ziņas

Viļānos mobilizējas cīņai par vidusskolas saglabāšanu

Dienas ziņas

(Zīmju valodā). Dienas ziņas

Atbildīgie dienesti gatavojas svētku brīvdienām

Ar bažām gaidāmos svētkus uzlūko operatīvie dienesti un aicina būt prātīgiem

Līdz Jāņu svinībām atlicis pavisam nedaudz. Lai prieks nepārvēršas par traģēdiju, dienesti aicina svinēt ar prātu – pieskatīt mazus bērnus, neslēgt derības alkohola reibumā un noteikti neļaut iereibušam draugam sēsties pie auto stūres.

Dienas vidū pie pludmales tiekas ugunsdzēsēji, mediķi un arī policisti. Katrā dienestā ir stāsti par muļķīgām traumām un novēršamām nāvēm. Kā uzskates materiāls šeit atvests dzērājšofera auto. Pilnīgi visas auto detaļas ir šķības un, mašīnai metot kūleņus, dažas palikušas arī grāvī. Alus pudeles korķis mētājas zem šofera krēsla, bet pudele – bagāžas nodalījumā. Pērn svinot apturēti desmitiem dzērājšoferu, vairāk nekā 20 – pēc ceļu satiksmes negadījuma un divi – mira.

Lucavsalā norisinās preses konference, kurā operatīvie dienesti informē par drošu svētku svinēšanu J...
Lucavsalā norisinās preses konference, kurā operatīvie dienesti informē par drošu svētku svinēšanu Jāņu brīvdienās.

Valsts policijas Satiksmes drošības pārvaldes priekšnieks Juris Jančevskis norādīja: "Var saprast, ka viņi šādi rīkojas apzināti. Nedomā par sekām, nedz par sodu, ko var saņemt. Ir gadījumi, kad automašīnā ir līdzsvinētāji, kuri nav rīkojušies, lai nepieļautu šī vadītāja sēšanos pie stūres."

Ar dzērājiem ko sarunāt ir grūti – tas parādās arī Valsts policijas statistikā. Arī tagad, kad, pieķerot pie stūres reibumā, policija var konfiscēt auto, statistika nav būtiski uzlabojusies. Visas cerības uz pārējo sabiedrību.

"Ja sabiedrība redz šos iespējamos šoferus – darīt visu iespējamo. Īpaši, ja tas ir no viņu svinētāju loka. Nepieļaut, ka viņi sēž pie stūres," sacīja Jančevskis.

Ja šķiet, ka kādu auto uz ceļa vada haotiski, neturoties braukšanas joslā – var ziņot policijai, zvanot 110.

Savukārt ugunsdzēsēji šodien vērsa uzmanību uz muļķībām, kuras svētku laikā svinētāji mēdz sadarīt. Nereti tās beidzas ar glābēju iesaisti un dažos gadījumos arī ar ūdenslīdējiem, kuru uzdevums ir atrast vairs tikai mirstīgās atliekas.

Svinēšanā un pasākumos ūdens tuvumā parasti ir arī bērni.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) priekšnieka vietnieks Intars Zitāns ieskicēja piesardzību: "Aizgājāt peldēties, tad krasts, bērns un dziļumā jūs, lai bērns nevarētu pats aizskriet kaut kur tālāk. Jo diemžēl ir ļoti daudz negadījumu svinību laikā arī ar bērniem. Jo vecāki arī svin un mazāk pievērš uzmanību."

Un, protams, ugunskurs. To nedrīkst atstāt bez uzraudzības. Ugunskura vietai apkārt jābūt smilšu valnītim un blakus – ūdens spainim. Karstuma un sausuma dēļ šogad ugunsnelaimei ir īpaši viegli izcelties.

Mediķi pastāstīja, ka jau divas nedēļas daudzi izsaukumi ir saistīti ar gūtiem apdegumiem. Tad, ja apdegums lielāks par cietušā plaukstu, – jāsauc palīdzība. Tikmēr uz gūtā apdeguma vēss ūdens jālej nevis desmit, bet vismaz 20 minūtes.

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) Pirmās palīdzības organizēšanas nodaļas galvenais speciālists Miķelis Puķītis skaidroja – vēsu ūdeni liet vajag tik ilgi, lai būtu efektivitāte un vēsums nokļūtu dziļāk, lai bojājums nebūtu tik smags.

Ja apdegusi seja, krūtis, starpene, plaukstas vai pēdas, ir nepieciešami mediķi. Savukārt tas, ka gūtais apdegums nesāp, var nozīmēt, ka ir jau bojāti nervi.

"Tas jau ir gadījums, kad noticis pats sliktākais. Kad ir trešās pakāpes apdegums un cietuši visi ādas slāņi, visi nervi, asinsvadi, līdz pat muskulim," skaidroja speciālists.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti