Te!

Latvijas raidījums «TE!». «Laika ātrums»

Te!

TE!. 9. sezona. 3. sērija. Kaimiņu būšana

TE! 9. sezona. 2. sērija. Dzīves vide

Iespējams, mazākais miteklis Rīgā – dzīve 14 kvadrātmetros

Pašā Rīgas centrā, kņadas viducī blakus trolejbusa pieturai, pirmskara renovētā namā atrodas, iespējams, mazākais dzīvoklis Rīgā. 14 kvadrātmetru (m2) lielajā jeb drīzāk – mazajā – dzīvoklī padomāts ir par visu. Latvijas raidījuma “TE!” vadītāja Māra Sleja devās ciemos lūkot, kāda ir sadzīve neparastajā  mikrodzīvoklī.   

Dzīvokļa saimniece Indra Ingersone to radījusi tik mājīgu, ka jaunais īrnieks varot tajā sajust savas bērnības lauku mieru un baudīt pilnvērtīga, pilnībā aprīkota mājokļa ērtības. Ar interjera dizaina priekšmetu, mēbeļu un krāsojuma palīdzību arī tik mazu platību ir iespējams sazonēt un radīt telpā dažādības sajūtu. Piemēram, dzīvojamā istaba ir izcelta ar mājīgu ķieģeļu sienu, virtuve nozonēta ar atšķirīgu krāsojumu, bet vannas istabu izdevies radīt tik plašu, ka dušas kabīnē brīvi var ietilpt pat četri cilvēki. Tajā var arī uzrīkot mazu ballīti vai pat iecelt vienu telti iekšā. Šis ir dzīvoklis, kurā gribas būt ar visu to, ka tur ir šauri.

Mikro telpu tendence pie mums ir atceļojusi no lielajām metropolēm, kur tāda ir radusies apstākļu dēļ – apdzīvotība ir liela un īres cenas augstas. Tā noteikti vēl nav Rīgas nepieciešamība, jo patiesībā esam izlutināti ar telpu pieejamību. Tomēr ne vienmēr un ne visi varam atļauties iegādāties vai nomāt plašu dzīvojamo telpu, tāpēc, ja gribas dzīvot galvaspilsētas centrā, labā lokācijā un nemaksāt daudz, mikrodzīvoklis ir ļoti labs risinājums.

Šis miteklis ir saimnieces Indras izsapņots projekts, kuru viņa pati realizējusi no A līdz Z. Ir vairāki iemesli, kāpēc tieši šis dzīvoklis viņu uzrunājis – trīs lieli logi, kas ir netipiski tik mazam kvadrātmetru skaitam, skats uz zaļu pagalmu, klusums un daudz dažādas nišiņas un leņķīši interjerā.

Ceļš no pilnīga grausta ar vienu elektrības vadu līdz siltam, mājīgam, pārdomātam dzīvoklim ir bijis ilgs un nebūt ne ziediem klāts.

Speciāli tieši šim mājoklim veidotas mēbeles un dažādi risinājumi prasījuši ne vien piepūli, bet arī finanšu resursus. Mazāk ne vienmēr nozīmē lētāk, un to ļoti labi apzinās arī meistari. Mazā kvadratūrā remonts par kvadrātmetru maksā vairāk nekā lielā dzīvoklī. Gandrīz viss, dzīvokli remontējot un iekārtojot, bija jāpielāgo tā izmēram –  sarūpētas gan īpašas virtuves mēbeles, gan arī galdiņš ar mazāko pieejamo diametru. Tomēr pēc sākotnējām investīcijām var uzelpot, jo šādiem mikro dzīvokļiem lielākais bonuss ir salīdzinoši zemie komunālie maksājumi un uzturēšana. Arī īrnieku atrast bijis ļoti viegli un ātri. Tātad – pieprasījums pēc mikro dzīvokļiem Rīgā ir.

Dzīvokļa īrnieks – klientu apkalpošanas speciālists un DJ – Mariss Kaminskis Rīgas mazajā pērlē uzturas jau aptuveni trīs mēnešus. Viņš šobrīd nav attiecībās, tādēļ mikro dzīvoklis ir tieši laikā. Lai arī pats ir gandrīz divus metrus garš, viņam šādā mazā platībā nekā netrūkst un nekas netraucē. Tieši otrādi – ir sajūta, ka viss radīts tieši viņa augumam. Piemēram, ļoti ērti aizsniedzami virtuves iekārtas augšējie plaukti. Arī mikro ballītes šeit var rīkot, tiesa – ne vairāk par četriem cilvēkiem vienlaicīgi.

Mariss, lai arī nesauc sevi par simtprocentīgu minimālistu, nav apkrāvies ar mantām. Lielākā daļa no viņa mantām glabājoties vecāku mājās un ikdienā tās neesot nepieciešamas. Neskatoties uz mazo kvadratūru, dzīvokļa īrnieks ir pamanījies tur ierīkot gan spēļu stūri, gan savā vienīgajā skapī blakus apģērbam turēt arī ceļojuma un sporta inventāru.

Vai dzīvot mazāk kvadrātmetros nozīmē mazāk uzturēties iekštelpās? Tam Mariss nepiekrīt. Viņš vienmēr ir bijis aktīvs cilvēks un maz laika pavadījis mājās, esošā kvadratūra viņa paradumus nav mainījusi. Dzīvoklī viņš uzturas aptuveni divas pilnas dienas nedēļā, kā arī, protams, pirms un pēc darba gaitām. Mariss arī neuzskata, ka tikai vientuļie vilki var dzīvot mikrodzīvoklī, viņaparāt, arī pāris var mēģināt sadzīvot mazajā telpā. Vienīgais nosacījums – partnerei jābūt minimālistei ar ļoti maz mantām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt