Kā labāk dzīvot

Aptauja: 52% Latvijas iedzīvotāju mūziku klausās ikdienā, daudzi izmanto radio

Kā labāk dzīvot

Attīstās jaunas nodarbinātības formas, mainās arī darba aizsardzības prasības

Dārza darbi: Jāatceras augi kārtīgi "pabarot"

Dārzkope: Ir īstais laiks mēslot gurķus

Jau labu laiku dārzkopjus ar savu ražu priecē gurķi, taču daudzos dārzos var novērot, ka dārzeņi ir bāli un izbadējušies pēc mēslojuma. Arī ražas laikā nedrīkst aizmirst par piemērotu mēslojumu gurķiem, Latvijas Radio raidījumā “Kā labāk dzīvot” uzsvēra dārzkope Mārīte Gailīte.

“Gurķi šobrīd intensīvi aug, tiem vajag spēku,” norādīja dārzkope. Viņa arī brīdināja – ja nekas netiks darīts, gurķi drīz var pārstāt ražot.

Ja nevēlas lietot minerālmēslus, kas dārzkopes Gailītes ieskatā būtu labākais risinājums, nepieciešams dot vismaz nātru vircu.

Gurķi jāspēcina arī tādēļ, ka pie pašreizējiem mitrajiem laika apstākļiem pastāv liels risks tiem inficēties ar neīsto miltrasu (Plasmopara viticola).

Vaicāta par augu aizsardzības līdzekļu izmantošanu, dārzkope skaidroja, ka neprofesionāļiem dārzkopības veikalos ir pieejami divi līdzekļi, kas varētu līdzēt tomātiem pret lakstu puvi un gurķiem pret neīsto miltrasu, taču pēc abu izsmidzināšanas ir jānogaida trīs četras dienas. “Bet šobrīd nevar atļauties gurķus nevākt trīs dienas. Tie jāvāc katru dienu vai katru otro, tāpēc ar šiem līdzekļiem aizrauties nedrīkst,” skaidro Gailīte.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Dārzs un mājas
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti