Dienas ziņas

Jūrkalnē piemin bēgļu laivas

Dienas ziņas

Kā mazināt jauniešu bezdarbu

Zantes stūrakmens - kultūra un skaistā daba

Zantes kultūra un skaistā daba notur pagastā iedzīvotājus

Ik rītu Kandavas novada Zantes pagasta iedzīvotāji dodas uz savām darba vietām Saldū, Kandavā, Tukumā, arī Rīgā. Un ik vakaru, vai vismaz katru piektdienas vakaru, atgriežas savā pagastā. Arī tādēļ, lai piedalītos kādā no sešiem pašdarbības kolektīviem. Kultūru un skaisto dabu zantenieki arī sauc par stūrakmeni, kas neļauj pagastam pazust no Latvijas kartes un notur šeit iedzīvotājus.

Savu pirmo koncertprogrammu Zantes folkloras kopa ''Vācelīte'' sagatavojusi trīs mēnešu  laikā, lai dotos uz festivālu Ziemeļitālijā. 19.aprīlī ''Vācelīte'' atzīmē savu desmito gadskārtu un pabūts daudzās Eiropas valstīs, tomēr tik labi kā mājās neesot nekur.

"Mēs viens otru pazīstam, viens otram varam pateikt, kas mums katrā brīdī ir. Vai mazbērns piedzimis, vai traktors salūzis, vai vīrs aizkavējies. Mēs visu to varam izrunāt," pastāstīja folkloras kopas “Vācelīte” dalībniece Daiga Neiciniece.

Ar dažādiem pašdarbības kolektīviem Zante bijusi bagāta jau pirmās brīvvalsts laikā, un arī pašlaik pagastā ar 500 iedzīvotājiem ir seši pašdarbības kolektīvi, kuri kopā ar skaisto dabu arī veido  stūrakmeni, kas neļauj pagastam pazust no Latvijas kartes. "Nē, mēs šeit neviens nestrādājam, mēs katru rītu braucam uz Rīgu, uz Kandavu, uz Tukumu un Saldu.no rīta projām un vakarā atpakaļ, un vienīgais, kas šeit notur cilvēkus ir skola, kultūras nams un krīžu centrs," pavēstīja vidējās paaudzes deju kolektīva un kora dalībniece Inta Neiciniece.

Salīdzinot ar pagājušā gadsimta trīsdesmitajiem gadiem, iedzīvotāju skaits Zantē sarucis četrkārtīgi, tomēr ir pazīmes, kas liecina, krīze beigusies.

Piemēram, šogad pēc ilgāka pārtraukuma izveidots arī jauniešu deju kolektīvs.

"Nāk atpakaļ rīdzinieki. Kaut vai tikai vasaras dzīve, bet viņi mēģina tomēr no tās lielās kņadas tuvāk dabai būt, un tāpēc es domāju, ka laukiem ir nākotne. Ir jābūt nākotnei," pastāstīja Kandavas novada izglītības pārvaldes vadītāja, bijusī pagasta priekšsēdētāja Silvija Tiltiņa.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt