Dienas ziņas

Ķekavā panākta vienošanās par koalīciju

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Latvijā atgriezies veloceļotājs A.Lauzis

Veloceļotājs Aigars Lauzis pēc desmit gadu prombūtnes atgriežas dzimtenē

Nupat Latvijā atgriezies Aigars Lauzis – ceļotājs, velobraucējs un ainavu arhitekts, kurš ar velosipēdu četru gadu laikā apceļojis lielu daļu pasaules. Jau pirms došanās ceļā viņš dzīvojis Londonā un tagad pēc kopumā 10 gadu prombūtnes atgriezies dzimtenē. Maršruts pa austrumu valstīm veidojies salīdzinoši nejauši – komunicējot ar cilvēkiem, kas norādījuši tālāko virzienu. Pats ceļotājs sevi sauc par Sprīdīti, kurš devies pasaulē laimi meklēt, un esot pienācis laiks doties uz laimīgo zemi – uz mājām.

No Maskavas Rēzeknē nupat ieradies Aigars Lauzis, kurš 2013. gadā ar velosipēdu devies ceļā no Londonas. Aigars Londonā gan mācījies, gan strādājis par ainavu arhitektu, un, sajutis vēlmi pēc jauniem izaicinājumiem, devies ceļā.

"Kaut kādi sapņi bija piepildīti, vajadzēja nākamo izaicinājumu, un pirms četriem gadiem uzsāku braukt ar velosipēdu tā kā apkārt pasaulei, jo nu Sprīdītim bija jāredz pasaule, lāpsta somās, un nobraucu no Londonas līdz Tokijai ar četrām pieturām," stāsta ceļotājs.

Četru gadu laikā nobraukti aptuveni 32 000 kilometru, pārsvarā apceļojot austrumu valstis. Ceļojuma mērķis bija, kā jau Sprīdītim – atrast laimi, tas ir – pašam sevi.

"Tas virziens bija uz austrumiem, un kaut kā pilnīgi dabīgi viņš izveidojās, ka Japāna un Tokija bija tas pēdējais punkts. Es jau nebraucu ceļojumā atpūsties, tas nebija tāds vienkārši plezīrs vai piedzīvojumi. (..) Mentāla forma un fiziska forma ir mainījusies ļoti daudz. Dzīvesveids ir mainījies, teiksim, attieksme, es esmu kļuvis par vegānu," klāsta Aigars.

Tālāk velosipēdists dosies uz Smilteni, kur ir 100 gadus vecas dzimtas mājas. Iebraucot Latvijā, sajūtas esot bijušas patīkamas. Kā rakstīts Aigara blogā – pat priedes šeit smaržo citādāk.

"Daudz emociju un laba, laba sajūta, nu, kaut kā mīļa jau tā Latvija, sevišķi pēc Krievijas un tā lieluma.

Mājās skaldīšu malku, pirmais ir jāsaskalda malka. Jāskatās, jāuzzīmē kvadrāts uz baltas sienas un jāskatās vienkārši baltā sienā kādu laiku," teica velobraucējs.

Tagad Aigars plāno pusgadu dzīvot Latvijā, pusgadu – ārzemēs, lai nezaudētu saikni ar ceļošanu.  Lai gan sevi kā ainavu arhitektu velobraucējs vairāk redz ārzemēs, Latvijā Aigars plāno realizēt dažādus radošos projektus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Cilvēkstāsti
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti