Dienas ziņas

Liepājā cietušais 4. klases skolnieks varētu mācīties citā skolā

Dienas ziņas

(Zīmju valodā). Dienas ziņas

Smiltenes policija dala atstarojošās vestes

Smiltenes policija dala atstarojošās vestes; vietējie kļuvuši apzinīgāki

Iestājoties gada tumšajam laikam, cilvēkus ceļu malās bez atstarotājiem pamanīt nevar un rodas negadījumu risks. Pēdējā laikā sabiedrības viedoklis mainās un atstarotāji tiek izmantoti, taču liela daļa par savu drošību nerūpējas. Smiltenes novada pašvaldības policija sākusi akciju, dalot atstarojošās vestes.

Kopš akcijas sākuma 3. novembrī Smiltenes novada iedzīvotājiem izdalītas vien dažas atstarojošajās vestes, jo, kā atzina pašvaldības policijā, smiltenieši esot kļuvuši apzinīgāki. Tomēr pavisam nesen pamanīta kāda kundze, kura gar ceļmalu pastaigājās bez jebkāda atstarotāja. 

Smiltenes novada pašvaldības policijas priekšniece Egija Cekula norādīja, ka joprojām sabiedrībā nav izpratnes par to, cik daudz un cik lieliem vajadzētu būt atstarojošajiem elementiem: "Ja mēs atceramies likumā, sava laikā bija noteikts, ka ir jābūt atstarotājam, bet tas ne vienmēr strādā, ja omītei pie somas ir atstarotājs, bet soma ir iebāzta azotē, tad diez vai autovadītājs redzēs šo atstarotāju."

Pērn Smiltenes novadā konstatēti vien 12 pārkāpumi, kad gājējiem tumšajā laikā nebija nekādu atstarotāju, pastāstīja Smiltenes novada pašvaldības policijas vecākais inspektors Ivars Pupčenoks.

"Mums nav svarīgākais sodīt, uzlikt naudas sodu, bet,

ja cilvēks izturas ar izpratni un sapratni pret savu izdarīto pārkāpumu, pabrīdinām, izsniedzam atstarojošu vesti un ar to panākam, ka satiksmes drošība uz ceļa nedaudz uzlabojas," skaidroja Pupčenoks.

Tikmēr Cekule atgādināja, ka tas, ka atstarojošo vesti var redzēt no liela attāluma, ir pierādīts. Tikmēr cilvēkus tumšā apģērbā pamanīt var tikai pēdējā brīdī. 

Izbraucot reidā ar policiju, Latvijas Televīzija pārliecinājās, ka iedzīvotāji tiešām ir atbildīgi.

Smiltenes novada iedzīvotāja Iluta: "Pirmkārt, savai drošībai. Otrkārt, tie, kas brauc braucēji, autovadītāji viņi mani laicīgi var redzēt. Tā kā tagad ir tumšs, bateriju izmantoju priekš sevis."

Savukārt pilsētā visiem iedzīvotājiem vienmēr nav atstarotāja pa rokai. 

Daniels: "Tagad var redzēt, ka man nav neviena atstarotāja, man pie skolas somas vai personiskajām mantām ir. Ikdienā vesti vai ko tādu  nevelku."

Smiltenes novada pašvaldības policijai piešķirtas 70 atstarojošās vestes, ko paredzēts izdalīt tiem, kuri būs bez atstarojošiem elementiem un atradīsies uz ceļa diennakts tumšajā laikā. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti