Panorāma

Panorāma

Panorāma

Panorāma

Valters Frīdenbergs atgriežas LTV ēterā

Valters Frīdenbergs atgriežas LTV ēterā

Divas spraigas darba nedēļas Latvijā aizvadījis mūziķis un LTV kolēģis, raidījuma “Gudrs, vēl gudrāks” vadītājs Valters Frīdenbergs, kurš ziemā ar ziedotāju atbalstu devās uz Vāciju ārstēt vēzi. Savukārt šonedēļ viņš atgriezīsies Berlīnē, lai izietu noslēdzošo kursu vēža ārstēšanā. Bet vasarā mūziķis plāno koncertus ar grupām “Tumsa” un “Putnu balle” un piedalīties Latvijas simtgadei veltītos uzvedumos.

Ārstu doto atvaļinājumu starp otru un trešo, noslēdzošo ķīmijterapijas un cilmes šūnu terapijas kursu Berlīnes Šaritē klīnikā Valters aizvada Latvijā. Strādājot. Un pats to sauc pat labāko atpūtu.

“Jūtos es nesalīdzināmi ar to, kā bija pagājušā gada decembrī un novembrī. Labi, spēka un izturības nav tik daudz, nevar fiziskus darbus darīt. Bet ir enerģija, gribas ārpus dīvāna un ārpus TV pults, kaut kur iziet ārā un kaut ko padarīt. Pašsajūta ir tiešām laba. Un tas jau arī par kaut ko liecina, ka kaut kas tur iekšā sāk no kaut kā atvadīties,” saka Valters.

Pagājušajā nedēļā safilmēti “Gudrs, vēl gudrāks” sezonas noslēguma raidījumi: “To gan nesakiet, ka mēs viņus saucam par mazulīšiem – piektklasnieki. Bet pēc lielajiem zirgiem, divpadsmitklasniekiem, tā mēs sakām. Un šodien esam Pumpuru vidusskolā, kur viens no finālistiem jeb finālistēm mācās.”

Pēc skolēnu vizītkaršu filmēšanas Valters atgriezīsies Vācijā. Noslēdzošais ārstēšanas kurss prasīs vairākas nedēļas.

“Rīt no rīta lidoju uz Berlīni, pēc plāna uz pēdējo tūri. Tad jau zināšu, kas noticis pēc otrā kursa. Jo analīzes viņi taisa nevis pēc, bet pirms nākamā kursa. Pēc otrā kursa viss bija tiešām pozitīvi. Un ar ļoti labiem cipariem. Nokritās tie rādītāji, kuriem bija jānokrītas, un pacēlās tie, kuriem bija jāpaceļas. Ļoti ceru, ka tāda tendence būs arī tagad. Kā saka mani tuvinieki – pateiks, ka viss būs pa nullēm un pēc pāris dienām es būšu atpakaļ,” stāsta mūziķis.

Valters cer Latvijā atgriezties vasaras sākumā: “Maija beigās es ceru, ka pateiks – brauc mājās, negribam tevi vairs redzēt.”

Valtera vasaras plānos ir muzicēt gan ar draugiem, gan ar “Tumsu” un “Putnu balli”. “Un, protams, ir simtgade, un arī tur neizpaliek dažādi koncerti un uzstāšanās. Viss notiks! Pilns apņēmības visu to paveikt!” saka mūziķis.

Valters LTV ēterā atgriezīsies šonedēļ ar ļoti emocionālu apsveikumu savam draugam un otram raidījuma vadītājam Kasparam Ozoliņam dzimšanas dienā. Raidījums “Gudrs, vēl gudrāks” piektdien, 20.aprīlī, plkst.19.05.

KONTEKSTS:

Latvijā iemīļotais mūziķis Valters Frīdenbergs lūdza sabiedrību palīdzēt viņam finansiāli, lai varētu turpināt ārstēšanos Vācijā. Gandrīz 8000 ziedotāju atbalstījuši viņu cīņā ar ļaundabīgu audzēju.

Latvijas ārsti šo vēža šūnu priekšā ir bezspēcīgi, bet ir cerība, ka mediķi Vācijā ar lielāku pieredzi un iespējām Valteram palīdzēs. Pērn decembrī viņš devies uz Berlīnes Šaritē klīniku, kur sākts izmeklējumu cikls, lai noteiktu, kāda terapija viņa onkoloģiskajai saslimšanai ir visefektīvākā.

Savukārt šogad janvārī tieši Valtera un citu onkoloģisko pacientu atbalstam Latvijas mūziķi rīkoja labdarības koncertu “Mūzika un dzīvība. Vienoti par iespēju”.

0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Cilvēkstāsti
Dzīve & Stils
Jaunākie
Populārākie
Interesanti