Dienas ziņas

Mediķi brīdina par acu infekcijas izplatību

Dienas ziņas

Latvijā atgriežas purva bruņurupuči

Kuldīgas muzejs dodas ekspedīcijā

Muzejnieki izzina Gudenieku pagastu

Iepazīta teju katra māja un tās saimnieki, izzināti dzīvesstāsti un savāktas vēsturiskas liecības – šāds ir veikums, ko divu nedēļu laikā ieguvuši Kuldīgas novada muzeja darbinieki. Jau par tradīciju kļuvis ik vasaru rīkot ekspedīcijas un doties pie cilvēkiem. Šogad izzināts Gudenieku pagasts, kurš ir bagāts ar suitu kultūrvēsturisko mantojumu.

„Labdien, esam no Kuldīgas novada muzeja,” – šādi sveicinot, muzeja darbinieces iegriezušās Gudenieku pagasta "Zvirbuļu" mājās. Un jāteic, ka te muzejniecēm ir gluži kā zelta bedrē – saimnieks Jānis Mētra pats daudz interesējies par savas dzimtas vēsturi. Tā, piemēram, Jāņa vecvecmamma Marija Šperliņa bijusi liela suitu dziesmu zinātāja un viena no pirmajām, kas ar šo dziedāšanu iepazīstinājusi rīdziniekus. Saimnieks labprāt savu sakrāto uzticētu arī muzejam.

Muzeja darbinieces iegriezās teju katrā Gudenieku pagasta mājā, precīzi dokumentējot saimnieka stāstījumu. Lūgtas arī fotogrāfijas vai citi priekšmeti, kuri raksturo gan laikmetu, gan pagastu.

Muzejnieki ekspedīcijās devušies arī pirms vairāk nekā 30 gadiem. Savukārt atjaunotās Latvijas laikā šī jau ir trešā vasara, kad tiek rīkota ekspedīcija. Iepriekš izzināti Īvandes un Ēdoles pagasti.

Ekspedīcijas laikā iegūtās liecība tiks apkopotas līdz Ziemassvētkiem, tad ar veikumu vispirms tiks iepazīstināti Gudenieku ļaudis.

Nākamgad muzeja ekspedīcija ceļos pa Turlavas pagastu, kurš ir ne mazāk vēsturisks – šai teritorijā savulaik dzīvojuši kuršu ķoniņi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Cilvēkstāsti
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti