Dienas ziņas

Valmierā vēlas uzlabot velo infrastruktūru

Dienas ziņas

Skolēniem labi rezultāti konkursā

Jelgavā sumina «zelta pārus»

Jelgavas «zelta pāru» recepte - uzticība, sapratne un spēja piekāpties īstajā brīdī

Maijā, kad atzīmē gan Mātes dienu, gan Ģimenes dienu, Jelgavā tiek sumināti arī zelta kāzu jubilāri. Šā gada ''zelta pāri'' savu ''jā'' vārdu viens otram  teica tālajā 1965. gadā.  Cauri dzīves grūtībām jau pusgadsimta garumā viņus esot vadījusi uzticība, sapratne un spēja piekāpties īstajā brīdī. 

Draudzīgi sadevušies rokās, pa pirmās Latvijas augstskolas “Academie Petrina”   kāpnēm kāpj Jelgavas ''zelta pāri''. Cilvēki, kuri savas kopdzīves lappusēs ierakstījuši piecdesmit skaistus gadus.

Inese Šķinķe, jautāta, kādas ir viņas vīra labākās īpašības ar smaidu nosaka – “viņš ir labsirdīgs, viņš ilgi nedusmojas, sabaramies, bet pēc piecām minūtēm viss kārtībā”. Savukārt viņas dzīvesbiedrs Ilmārs par sievu saka – “viņa tāda stingra”.

Daudzi pāri iepazinušies ballēs, un arī šodien mūzikas taktis liek griezties valša ritmā, bet laulība gan neesot nekāda deja. Pret to jāizturas nopietni.

Zelta kāzu svinētāja Ilona Jumiķe uzskata, ka “jābūt piekāpīgam vienam pret otru”, “jautājumos, kur vajag, ir jāpiekāpjas, nekā tur nevar darīt”.

Visi šā gada “zelta kāzu” svinētāji ir īpaši ne vien ar to, ka spējuši viens otram uzticēties, saprast un būt kopā priekos un bēdās veselu pusgadsimtu, bet arī ar to, ka visas apaļās kāzu jubilejas svinējuši kopā ar savu pilsētu, jo ''jā '' vārdu viens otram teikuši 1965. gadā, kad Jelgava atzīmēja savu 700 gadskārtu.

Tradīcija godināt "zelta pārus" Jelgavā aizsākusies pirms pieciem gadiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Cilvēkstāsti
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti