Panorāma

LTV skatītāji mīl dažādību

Panorāma

Atrod vēl 18 miljonus mediķiem

Andrejs Volmārs – LTV ekrānā 45 gadus

Andrejs Volmārs – Latvijas Televīzijas ekrānā 45 gadus

Latvijas Televīzijai (LTV) trešdien, 6. novembrī, ir 65. dzimšanas diena. Svētki ir arī laiks, kad godina darba meistarus, kuru darba stāžs televīzijā ir iespaidīgs. Divas trešdaļas no LTV mūža 65 gadiem ar to kopā ekrānā bijis žurnālists Andrejs Volmārs. Teātru jauniestudējumi, koncerti, aktieru un mākslinieku jubilejas, izstādes – viņš par to stāsta "Panorāmas" sižetos, turklāt paspēdams novadīt vēl pa kādam apjomīgam raidījumam.

Šoreiz Andrejs kopā ar raidījuma "Daudz laimes, jubilār!" radošo grupu gatavojas intervijai ar aktrisi Lilitu Ozoliņu. Pirms mākslinieces atnākšanas kamerām ir jābūt uzstādītām, arhīva materiāliem atlasītiem un raidījuma vadītājam jābūt gatavam sarunai. Dažkārt saruna ievirzās negaidītā gultnē, bet Volmārs, labi orientējoties kultūras vidē, ir labs improvizācijas meistars. Ar lielāko daļu mākslinieku viņš ir uz "tu", tādēļ var atļauties arī ekrānā labdabīgi pajokot, īpaši veidojot "Panorāmas" sižetus.

 Reizi nedēļā raidījums un vēl vairāki sižeti "Panorāmā" – kā to iespējams apvienot?

"Jaunībā es nodarbojos ar skriešanu – šis raidījums ir kā garā distance, bet "Panorāmas" sižets – tas ir sprints. Ja saka, ka labākā atpūta ir nodarbību maiņa, tad pēc šī raidījuma es atpūšos, skrienot īso distanci, pēc tam atkal otrādi," stāsta Volmārs.

Veidojot sižetus par teātru izrādēm, Volmārs necenšas tās reklamēt – tā esot teātra problēma. "Man gribas, lai tas būtu interesants sižets. Cenšos pavērst, lai interesanti un gudri. Lai nebūtu stulbi smiekli. Paskatoties manus tekstus – tur nav nekā no teātra preses relīzēm. Tas ir mans teksts," atzīmē žurnālists.

Sižetus veidojot, žurnālists parasti strādā ciešā tandēmā ar operatoru un videoinženieri. Andrejam tas ir īpaši svarīgi, jo par kultūru stāstot, attēlam dažkārt ir jābūt daiļrunīgākam par tekstu.

"Ir tādi, kas ir domubiedri, ir tādi, ar ko nākas strīdēties, bet es uzskatu, ka mums jābūt domubiedriem. Priekš manis operators ir īpaši svarīgs," norāda Volmārs.

Nostrādājot 45 gadus televīzijā, Andrejs daudzkārt pieredzējis izmaiņas gan tehnikas jomā, gan žurnālista darba uzstādījumā. Izmaiņas būs arī nākotnē.

"Kādā veidā jāmainās? ...Nu tad nāks jaunie un darīs.

Tur vajag balansu starp pieredzējušiem un jaunajiem. Un jaunajiem jābūt tādiem, kas cenšas apgūt, mācīties, saprast, nevis atnākt un mācīt tos, kas viņiem priekšā. Un ziņām jābūt operatīvām – šodien, šodien, šodien..."

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt