Dienas ziņas

Ādažos uzbūvēta sena lidaparāta kopija

Dienas ziņas

Armēņu piemiņas pasākumi Latvijā

Pēta velotūrisma iespējas Latgalē

Pēta velotūrisma iespējas Latgalē un plāno izveidot vienotu maršrutu tīklu

Lai gan Latgalē ir liela līkumotu ceļu un paugurainu ainavu daudzveidība, kas piemērota tieši velotūrismam, novadā riteņbraukšanas tradīcijas nav īpaši populāras. Pagaidām reģionā nav izveidots arī kopējs velomaršruts. Lai veicinātu velotūrisma pieejamību, projekta “Erasmus+” dalībnieki no Rēzeknes novada un citiem Eiropas reģioniem devās pētīt tieši Latgales novada velotakas un trases.

Rēzeknes novada Nautrēnu vidusskolas skolēni un skolotāji šogad pirmo reizi Erasmus+" projekta laikā uzsākuši sadarbību ar septiņu Eiropas valstu delegācijām, lai testētu riteņbraukšanas trašu pieejamību, kā arī pētītu velotūrisma uzņēmējdarbības attīstību katrā no pārstāvētajiem reģioniem. Šodien projekta dalībnieki ar riteņiem devās apkārt Lielajam Ludzas ezeram. "Ja runā par mums, par Latviju, par Latgales reģionu, tad protams, ka šis bizness un šī kustība - braukt ar riteņiem, dzīvot zaļāk, dzīvot bez auto - ir tikai vēl pašā sākumā," sacīja projekta satura koordinatore Nellija Žogota.

Projekta dalībnieki uzsver, ka riteņbraukšana dod īpašu iespēju ne tikai uzlabot fizisko formu, bet arī iepazīt katra reģiona valodas, kultūras un vēstures bagātības. Īpaši tāpēc, ka dabas ainavas un tautas tradīcijas dažādās Eiropas valstīs ir atšķirīgas.

"Es domāju, ka tas ir skaists projekts un veidot riteņbraukšanas trases Latvijā ir nozīmīgi, jo pie jums ir lieliska vieta, lieliska zeme un tas ir pārsteidzoši!" pavēstīja projekta dalībniece Simona no Itālijas.

"Pilsētas vēsture likās diezgan interesanta. Ezers arī ļoti skaisti izskatās. Tomēr man vairāk patika muzejs, jo mani ļoti piesaista vēsture," atzina skolotājs Matiass no Vācijas 

Šogad velosezona Ludzas novadā iesākās necerēti agri, tomēr tieši ārvalstu viesi ir tie, kas visbiežāk interesējas par novadā pieejamajām velotrasēm, tādēļ ir svarīgi veicināt riteņbraukšanas tradīciju izaugsmi arī vietējo iedzīvotāju vidū. "Mēs esam daudz domājuši, kā pārņemt to labo pieredzi, kas ir, piemēram, Nīderlandē ap to Eiropas rietumu galu. Jo es uzskatu, ka tur ir tik attīstīts velotūrisms sadzīves līmenī, ne vien tūrisma ziņā," sacīja Ludzas novada TIC vadītāja Līga Kondrāte.

Visi 38 projekta daībnieki tālāk dosies pētīt Rēzeknes novada Kaunatas pagasta velotrases.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Ceļošana
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti