Tviterapskats: Skrējēju bruņošanās un bērnu tikumība

Ko darīt ar suņiem un bruņotiem skrējējiem un kā novērtēt, kāda informācija ir piemērota bērniem - šie divi jautājumi nodarbināja tvitera lietotājus šonedēļ.

Suņi, šāvēji, un tikumība - tās ir šīs nedēļas galvenās tēmas tviterī. Tieši pirms nedēļas - svētdienā - Biķernieku mežā notika gadījums, kura atskaņas varēja just vairākas dienas. Īsais stāsts - skrējējam pretī skrēja suns, skrējējs šāva suņa virzienā, garāmgājēji, teiksim tā, sadeva pa muti ieroča vicinātājam un atņēma pistoli. Kurš un kādā mērā vainīgs, skaidro izmeklētāji, bet sociālajos tīklos lielākoties secinājums ir viens.

Ierosināts tiek arī Biķernieku triatlons.

Bet bez jokiem - notikums ir satraucis gan tos, kam no suņiem bail, gan tos, kurus uzrtauc maratonisti ar kaujas ieročiem. Jānis Celmiņš teic:

Matīss oponē, rakstot:

Mārtiņš Zeme gan iezīmē citu viedokli:

Bet nu... ja nu gadījumā likās, ka diskusijas par suņšaušanu un šāvējpiekaušanu ir kaislīgas, reakcija uz piedāvāto tikumības mācību skolā satrieks pilnībā.

Kā sagadījās, kā ne, šonedēļ deputāti atbalstīja, ka skolā aizliegti būs mācību līdzekļi, kas negatīvi varētu ietekmēt izglītojamā tikumisko attīstību. Ideja būtu apsveicama, ja vien tikumība nebūtu diezgan izplūdis jēdziens....

Tā sūrojas Inga Bite. Tiesa, tvitera lietotāji knaši piedāvā piemērus, kur tikumības un netikumības robeža nav nemaz tik skaidri novilkta. Ko tad piedāvā aizliegt kā bērnu tikuma maitātājus?

Aizliegta tikumības iemeslu dēļ varētu būt arī cita Latvijas literatūras klasika.

Sanita Jemberga papildina - no skolām ārā grieķu mītus un dekameronu, bet Daces Rukšānes grāmatas vispār - sārtā.

Diskusijas laikā kļūst skaidrs, ka, visticamāk, skolu tikumības filtrs būs Bībele. Uz ko gan tvitera lietotājs Kristaps piedāvā uzspēlēt tikumības spēli:

Praktiskāku padomu piedāvā Ivars Neiders:

Kopumā vērtējot  deputātu paveikto, tajā skaitā tikumības jomā, Vita Dreijere sērīgi secina:

Bet tviterapskata noslēgumā - laiks diviem ierakstiem tviterī vai tvītiem, kas nav īsti piesaistīti nedēļas aktualitātēm un par kuriem vienkārši gribas teikt - labi rūkts!

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Sociālo mediju apskati
Ārpus ētera
Jaunākie
Interesanti