Tviterapskats: Aukstums, valdība, kūpināta gaļa, Ukraina un Soči

Aukstais laiks, jaunā valdība, kūpināta gaļa, notiekošais Ukrainā un gatavošanās Soču olimpiskajām spēlēm ir dominējošie temati sociālajā tīklā „Twitter” aizvadītajā nedēļā.

Aizsalušas kaķu ūdens bļodas, istabas rīta temperatūru salīdzināšana ir ierasta prakse tviterī, sākot dienu šajā aukstajā laikā. Tie, kas kurina ar malku, atgādina arī citiem – nepārkurināt un neaizdedzināt māju, pat ja ļoti, ļoti gribas siltāk.

Lai paliktu siltāk ap sirdi, kāds ik pa laikam palamā un pakritizē jauno valdību, daļa to uztver kā oligarhu atgriešanos Ministru kabinetā. Bet bez valdības ir vēl kāda lieta par ko cepties – ziņa par kūpinātas gaļas aizliegšanu un ierobežošanu Eiropas Savienībā. Tie, kas tviterbildēs redzami ar baltām apkaklītēm, kā, piemēram, Janis @Butkevics, vairākkārt atgādina: „esošā LV biznesa interešu pārstāvības sistēma Briselē nestrādā. Kūpinājumi ir aisberga redzamā daļa.” Mēģinot atrast visā arī ko pozitīvu, Eiropa mums atņem visu, - sūdzas Jānis Olups @Znatoks „Cukura nozare, metalurgs, vieglā rūpniecība, 400k cilvēki UK, kūpinājumi-beidzies. Bet nav tik slikti! Mums paliek kūlas dedzināšanas prieks!”

Vispār dīvaini – dažādi narkotiski maisījumi likumīgi, bet kūpinājumi tiek aizliegti kā neveselīgi – smīn tviterī. Nākotne, visticamāk, būs šāda - prognozē tvitelietotājs Andris @A_ndris: Ja Agrāk Centrāltirgū bieži bija dzirdams "Spirt, vodka, sigareti...". Drīz būs "vistas kūpinājumi, šprotes, speķis..."

Lai arī aizliegti un nelikumīgi – mājas kūpinājumi nekur nepazudīs, to tviterī steidz apliecināt arī kūpinājumu ražotāji, piemēram, Tomass Cirulis ‏@TomassCirulis oficiāli paziņo, ka mazuzņēmumam "Bilstiņu Mājas Kūpinājumi" pie kājas jaunie aizliegumi-kūpināšu, ēdīšu pats, došu citiem un iepūtiet! :)”

Hichys piebilst ‏@Hichys Jan: „Neredzu problēmu kūpinājumiem pievienot uzrakstu “Kūpinājumi nogalina” un tirgot nost. Līdzīgi kā ir ar tabakas izstrādājumiem un alko:)”

Protams, veģetāriešus tas neuztrauc – un tie steidz paziņot, ka kūpinājumus viņi neēd. Bet tie, kas rūpējas par veselīgu uzturu, kautrīgi pīkst – vispār jau Eiropai esot taisnība, pārāk veselīgi žāvējumi un kūpinājumi nav. Un, ja tev ir šāds viedoklis – tas nozīmē, ka tviterī tiksi iekļauts tautas ienaidnieku rindās.

Kamēr mūs satrauc kūpinājumi, Ukrainā iet karsti. Tviteris daudziem kļūst par tādu kā jaunāko ziņu lentu, lai sekotu līdzi notikumiem, un tviterī tiek noorganizēta protesta/atbalsta akcija pie Ukrainas vēstniecības Latvijā.

Bet vēl ir divas nedēļas laika, lai no politikas un ārvalstu notikumu ekspertiem tviterļaudīm kļūt par sporta – hokeja, bobsleja un kamaniņu ekspertiem, –  ironizē Gatis Madžiņš, laika gana sagatavoties Sočiem – un to arī šonedēļ apzinīgi tviterī sāk darīt. Iedvesmas avots jokiem par Sočiem ir kārtējie „tehniskie iemesli”, kuru dēļ šoreiz nav uzcelta viesnīca, kurā bija paredzēts dzīvot kolēģiem no Latvijas Televīzijas.

Tad nu tiek skaidroti, kādi vēl „tehniski iemesli” varētu ietekmēt spēļu norisi. Tehnisku iemeslu dēļ hokeja čempionāts tiks izspēlēts ar datorspēļu palīdzību, joko Mārtiņš Zelčs @tirgus_tante, šo pašu iemeslu dēļ biatlonistiem būs jāšauj pa skrejošu mežacūku un Krievijas izlase to darīs ar kalašņikovu, vai arī, ja mērķu aptrūksies – šaušanu varētu tikt aizstāta ar šaha ātrspēles turnīriem.

Tehnisku un nacionālu iemeslu dēļ ūdens vietā būs jādzer šņabis, joko Vilis Strungs @Rizhiks_Pizhiks, un viņu papildina Kristians Kareļins ‏@KrisjaLV „Mentalitātes dēļ Krievijas hokeja izlases spēles tiks pārtrauktas pēc 13. "iemetiena".

Tehniski iemesli ietekmēs arī pulcēšanās brīvību – puspajokam saka Viesturs Lācis ‏@ViestursL T"Spēļu laikā demonstrantiem būs iespēja pulcēties noteiktās vietās, jeb, kā pie mums tās mēdz saukt - cietumos", tāpat, lai nekas nesajuktu un būtu kārtība, „zelta medaļas visās disciplīnās tiks piešķirtas Vladimiram Putinam”. Tas gan varētu arī nebūt tiesa, jo piemēram Mārtiņš Pavasaris @MPavasaris dzirdējis, ka ekonomisku apsvērumu dēļ tiks piešķirtas tikai bronzas medaļas. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Sociālo mediju apskati
Ārpus ētera
Jaunākie
Interesanti