Tvitera apskats 05.05.2013.

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 10 gadiem.

Lai gan 1.maijā plašās demonstrācijās neejam - nemiera gars tomēr mūsos mājo un par savu taisnību - aicināt uz protestiem un boikotiem esam gatavi sociālajos tīklos. Tviteristi vēlas protestēt pret zivju pārstrādes uzņēmumu, lielveikalu un basketbola kluba VEF izdarībām. Arī alkoholisko dzērienu aizliegšana dziesmu un deju svētkos ir pamats neapmierinātībai.

1.maijs - Sociālistiskās partijas rīkotais pasākums pret nevienlīdzību un nabadzību. Lai gan savos apmēros pieticīgs notikums, tomēr ir jauks joku objekts, jo savā būtībā ir visai kuriozi: Eiroparlamenta deputāta Rubika (ar 6000 eiro lielo mēnešalgu) spēja kopā ar nabadzīgajiem darbaļaudīm vienoties neapmierinātībā ar pastāvošo varu.

Tomēr, ideja par darbaļaužu varu ir dzīva: Nost ar kapitālismu! Sociālajos tīklos ne viens būtu gatavs par labu darbiniekiem pārdalīt gan zivju pārstrādes uzņēmumus gan lielveikalu tīklu „Maxima”, kura darba ēnas puses atklāj pētnieciskās žurnālistikas centra „Re:Baltica” eksperiments. Kamēr algas mazas, darba apstākļi smagi, tikmēr īpašnieki pērk dārgus „poršus”.

Lai gan - Nau ko baurot. Čaļ' no reņģ ceh brauc ar Porš, tādēļ, ka skaidri rakstīts - zvejniek auto - Kaijēn's. Tā tviterī - Ivars Svilāns, @ivarssvilans.

Ja par zivju cehiem tik pašausminās, tad biežāk izskan aicinājumi boikotēt veikalu tīklu „Maxima”. Edgars Bālītis uzskata - akcijai būtu jābūt vēl plašākai: „Manuprāt, pensionāriem, jau šobrīd vajadzētu boikotēt sociālā nodokļa nemaksātāju (aplokšņu algu maksātāju) preces un veikalus”.

Ja uzņēmumu vadības izturēšanos pret saviem darbiniekiem vēl neesam mainījuši, tad tviterī redzams - savu attieksmi pret tām gan. Piemēram, tviterī rodams kāds mīļš novērojums: kundzīte gados, lielveikalā nopirkusi vienu šokolādes konfekti - un turpat to uzdāvinājusi kasierītei, sakot: „Tas Jums, es zinu cik Jums grūti.”

Paralēli pastāv arī viedokļi: „Štrunts ar tām darba tiesībām un cilvēku cienīgu atalgojumu, jo faktiski jau, mēs visi esam uzņēmēji,” uz to norāda Guntis Gūtmanis ?@guntisgutmanis. Tagad katrs nodokļu maksātājs ar lielu lepnumu var droši teikt, ka ir banķieris, aviators un metālapstrādātājs!

Turpinot par boikotiem - nākamie rindā ir basketbola klubs VEF , jo tā vadības lēmums Latvijas basketbola līgas finālus aizvadīt Saldū tiek uztverts kā Rīgas līdzjutēju nodošana un basketbola prestiža graušana. Linards Enkurs ?@Enkurss protestēs: „Neapmeklēšu VEF VTB abas spēles Rīgā pret Astanu. Kaut gan līdz vakardienai es biju pārliecināts, ka tur būšu”. Citus protestam pievienoties aicina tviterlietotājs „@pulks: „Spēles neskatīties TV un neiet arī uz Arēnu Rīga. Basketbola fani cer uz kluba vadības maiņu un to, ka tā pārstās izmantot klubu kā ceļojošo cirku pašvaldību priekšvēlēšanu laikā”.

Un kā pēdējos, lai gan gluži boikotēt tviterlietotāji negatavojas, tomēr ir sarūgtināti par lēmumu dziesmu un deju svētku noslēguma koncerta laikā aizliegt tirgot alkoholiskos dzērienus. „Būs vien jāmaina tradīcijas un jācienājas svētku publikai ar popkornu un colu.” tā Ilmārs Punka, @IlmarsPunka. Protams, ir ļaudis, kuri šo lēmumu atbalsta ar visām četrām, un arī tādi kuri pārliecināti - alus liegšana ir rupjš nacionālo tradīciju pārkāpums. Spilgts apliecinājums tam ir dziesmu svētku repertuārā bijusī Kaminska dziesma ar Ziedoņa vārdiem - to tviterī citē ne viens vien.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti