Sadaļas Sadaļas

PAREIZAIS VIEDOKLIS par neapvienoto mediju, čangaļiem un čiuļiem

Nekas jauns nav noticis. Kārtējā ņemšanās ap Latvijas Radio un Latvijas Televīziju beidzas ar neko. Apskaužama ir cilvēku izturība nepārtraukt par to brīnīties.

Fakts: Partijas "Vienotība" frakcija aicinās koalīciju "nesteigties" ar vienotā sabiedriskā medija koncepciju, proti, rosinās neskatīt šo jautājumu nākamās nedēļas valdības sēdē.(c) LETA

Šoreiz gribētos sākt ar sevi. Paškritiski. Protams, ir skaidrs, ka PAREIZAIS VIEDOKLIS ir vispareizākais. Par to nekādu šaubu nebūtu. Tomēr ir jāatzīst, ka dažubrīd pietrūcis modrības īstajā brīdī piesteigties īstajā vietā ar padomu un konsultāciju. Par gala rezultātu taču – kā jau ierakstīts Bundžu Jāņa sociālā konta profilā – atbild pasūtītājs, proti, Latvijas darba tauta.

Viens tāds sevišķi neveiksmīgs aizmāršības gadījums ir jauna Sabiedriskā medija projekts. To īstenībā PAREIZAIS VIEDOKLIS nevar sev piedot. Tur tak bija viss – smukas naudiņas, savēlēti PAREIZIE cilvēki, garas patīkamas sēdes, plaši dokumenti ar daudziem svešiem vārdiem. Varēja vēl aizbraukt, piemēram, uz Horvātiju, kur sabiedriskais medijs par naudas trūkumu īpaši nežēlojas. Tur kūrortos pieredzi smelties. Un nekādas atbildības. Ehhh…

Bet nav jau arī tā, ka viss ir beidzies. Tā nenotiek nekad. Un raugi. Vispirms Kultūras Ministrijas (Nacionālās apvienības politiskā pārraudzībā) iesniegto priekšlikumu par jauno sabiedrisko mediju valdībā nobloķē – gluži loģiski – paši NA ministri. Bet tūlīt pēc tam lielā un caurspīdīgā "Vienotība" arī aicina nesteigties. Trešais koalīcijas partneris neko nesaka, jo aizņemts ar biedru naudu nemaksātāju izķeršanu.

Tātad – nesteigsimies. Vajag iedziļināties, slīpēt, diskutēt. Pareizi – nevar taču mazliet vairāk kā gada laikā izskatīt tādu nopietnu jautājumu.

PAREIZAIS VIEDOKLIS ir, ka īstenībā tas jaunais sabiedriskais homunkuls ticis pētīts sazin cik gadus. Pētīšana labvēlīgi atļauta.

Tikai pēdējos brīžos (tādi bijuši ne viens vien) tumsas spēki norāvuši vai nu zobu, vai stopkrānu. Vai to mēs gribam? Protams, ka nē!

Tādēļ vispirms NA un tad jau "Vienotība" pateikusi to kas jāpasaka. Jāpieslīpē. Un jāpēta, vai patiesi būs tā, ka SLIKTIE politiķi, Kremlis, nepareizi orientētie un lumpeņi nevarēs uz to mediju spiest vai citas neķītrības darīt.

Tātad – visticamāk - būs jaunas darba grupas un komitejas. PAREIZAIS VIEDOKLIS nu gan savlaicīgi gatavo iesniegumu par brīvprātīgu pievienošanos jebkurai darba grupai. Vēlams – pašai grūtākajai.

Lai nebūtu lieku vārdu, šeit apkopoti vairāki ieteikumi turpmākajai darbībai.

PAREIZAIS VIEDOKLIS ir, ka jau sagatavotajos dokumentu blāķos viss nebūt nav atmetams. Piemēram, vienkārši lieliski, ka Latvijas Radio pārcelšana uz Roņu salu jāapmaksā pašam Radio. Lai zina, kā tas ir.

Arī algu uzmundrinošo atšķirību saglabāšanai starp abām jaunā medija pamatdaļām ir svarīga nozīme. Tas motivēs cilvēkus.

Kuri būs labāki, godīgāki un lojālāki, varēs filmēties. Bet, ja kavēs darbu, nestrādās ar degsmi un entuziasmu, tos uz Radio nodaļu.

Tas varētu būt sava veida disciplinārais bataljons ar stingrāku kārtību un rūpīgu pārraudzību. Var apsvērt Edgara Kota piesaistīšanu.

Savukārt, apvienotais portāls būs tāda vieta, kur vienmēr varēs dabūt patīkamas haltūras. Tā kā virtuālā telpa tradicionālās dimensijās grūti mērāma, tad arī tie honorāri nebūs vienādojami pēc kādiem muļķīgiem kritērijiem. Vienkārši – jādala PAREIZI un inovatīvi. Kam vairāk vajag.

Visa jaunā homunkula vadība jāuzņemas neatkarīgai Saeimas komitejai. To veidotu sevišķi godīgi politiķi, kuriem ir PAREIZAIS VIEDOKLIS. Un mūžīgais Boriss Cilevičs demokrātijai. Tādējādi tiek novērsta SLEPENA politiķu ietekme uz žurnālistu darbu.

Tagadējai padomei (NEPLP) būtu vairāk tādas sekretāra funkcijas – pārrakstīt minētās komitejas protokolus, apbalvot, izteikt nopēlumu un tā apmēram. Bet ne tikai. Šeit izpaužam vēl nepubliskotu versiju – kā īsti PAREIZI būtu dalīt tā jaunā medija darbību.

Lai labāk saprastu, jāpaanalizē pašreizējie padomes locekļi.

Ainārs Dimants, viņš arī – priekšnieks. Sevī iemieso daudzas labākās Aināra Šlesera īpašības. Buldozerisms, neapturama, neuztverama runāšana un līdzīgi. Pie tam runā labi jau no paša sākuma. Nevis tur kaut ko par lašiem, putrām un smukumiem no iekšām. Nav ziņu par šoferi un dēlu. Labi nokonspirējies. Ļoti par.

Gints Grūbe. Pārstāv intelektuālo spārnu. Nepatīk tas, kas jādara. Personificē varonību, jo tikai varoņi spēj ilgstoši darīt to, kas nepatīk. Viegli noskumis. Sociālo tīklu saziņā vīrišķīgi pieticīgs (Jā. Nē. Kas konkrēti? Es biju pret. Skumji…) Sapīcis, bet par.

Aija Cālīte-Dulevska. Labi pārstāv PAREIZĀ VIEDOKĻA atzaru – ĪPAŠO VIEDOKLI. Saņem draudus un mājienus. Informāciju nesaņem. Parasti ir pret.

Šie trīs ļaudis tad vairāk pie sekretāru darbiem.

Pats interesantākais vēl tikai seko. Izrādās, padomē ir vēl divi locekļi. Tie ir ļoti noslēpumaini un maz zināmi. No miglainiem avotiem var nojaust, ka viens pārstāv čangaļus un otrs – slātaviešus. Ticams, ka tieši viņi būtu drošākie un uzticamākie sabiedriskā medija darba dalītāji. Ļoti vienkārši – viena sabiedriskā medija daļa tiek Slātavai, otra – Čangalienai. Ar to arī izskaidrojams tagadējais Mērnieku laiku juceklis šajā jautājumā. Neskaidrs paliek tikai – kuram tiek Televīzija, kuram – Radio. Un galu galā – kam paliek portāls. Ar šausmām jāsecina, ka – Rīgas domei. Bet „neskriesim zirgam pa priekšu”© V.Zatlers

Un tālākajam būtiski atcerēties – par visu, kas jau noticis un notiks šai jezgā – atbildēs Latvijas darba tauta. Tas PAREIZAJAM VIEDOKLIM šķiet sevišķi vilinoši.

Ar cieņu

Bundžu Jānis, ļoti neatkarīgs konsultants

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt