Māris Rīmenis: Nezināmais pirms jaunās sezonas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem.

Neparasti vēlu, tikai decembra otrajā nedēļā sāksies jaunā Pasaules kausa izcīņas sezona bobslejā un skeletonā. Jau notikušas sacensības Eiropas un Ziemeļamerikas kausa izcīņā, daudzu valstu izlases aizvadījušas vairākas treniņnometnes uz ledus, un jau var nedaudz spriest par gaidāmo. 

Visas tendences liecina, ka mūsējiem atkal jābūt labāko vidū arī šosezon. Pirmie divi posmi Leikplesidā un Kalgari, bet īsto spēku samēru gan kopumā parādīs posmi pēc Jaunā gada Eiropā.

Pēc olimpiskā cikla vienmēr ir izmaiņas izlasēs, taču šoreiz to nav ļoti daudz. Pati ievērojamākā -  nu jau divkārtējā olimpiskā čempiona krievu bobsleja pilota Aleksandra Zubkova aiziešana no lielā sporta. Zubkovs gan arī iepriekš bija uz neilgu laiku atvadījies no bobsleja, taču šoreiz šis lēmums esot galīgs. Ņemot vērā viņa vecumu un vēl divas uzvaras aizvadītās sezonas nozīmīgākajā startā,  viss ir gana loģiski.

Līdz ar Zubkova aiziešanu par vienu nopietnu konkurentu mazāk četriniekos un dažās trasēs – arī divniekos. Citi krievu piloti pagaidām meistarībā atpaliek no ilggadējā līdera, kaut tagad noteikti varēs izmantot viņa bobus un arī slidas.

Vērā ņemama ir arī Franka Rommela aiziešana no skeletona, sezonas sākumā Vācijas izlasē noteikti nebrauks arī Aleksandrs Krokels. Viss liecina, ka pirmajos startos tik spēcīgs kā iepriekš nebūs Aleksandrs Tretjakovs, toties krieviem ļoti liels progress jaunajam Ņikitam Tregubovam. Viņš jau šogad pārspējis olimpisko čempionu divreiz - gan Krievijas čempionātā, gan kausa izcīņā. 19 gadu vecumā tas ir ievērojami, pat ņemot vērā Tretjakova vēl ne tik izcilo fizisko formu pēc vasaras. Tas pats Tregubovs ar ļoti sliktu ieskrējiena laiku bija sestais olimpiskajās spēlēs Sočos. 

Dažas nebūtiskas izmaiņas arī citās komandās, taču kopumā konkurenti palikuši tie paši.

Vācijai gan bobslejā vīriešiem izlases pamatsastāvā braucieniem Ziemeļamerikā neiekļuva Tomass Floršucs, viņa vietā startēs jaunais un talantīgais Niko Valters. Izgājis labu pieredzes skolu Eiropas trasēs, Valters jau šosezon varētu cīnīties par augstām vietām (Vācijas trasēs jau nu noteikti).

Latvijas bobslejisti un skeletonisti ir gana lējuši sviedrus jau vasarā, lai arī šogad būtu labāko vidū pasaulē. Izmaiņu nav daudz un būtībā ar pozitīvu tendenci. Klāt nākuši vēl daži spēcīgi stūmēji, aizgājis vien Raivis Broks. Daudz darba ar bobsleja kamanām un tehniku paveikuši mehāniķi un treneri, jaunās paaudzes mūsu pašu BTC bobi ir konkurētspējīgi visā pasaulē. Par to liecina fakts, ka ar šiem bobiem brauc arī dažu citu valstu sportisti, kaut nu pašus labākos, kā nerakstīts likums, vajadzētu atstāt sev. Tā pa vienam jaunam BTC bobam šosezon ir arī mūsu diviem pašlaik labākajiem pilotiem.

Mūsu sudraba medaļu ieguvēji bobslejā (Oskara Melbārža komanda) sezonu sāks nemainīgā sastāvā. Lielajam Oskaram tieši pirmie mači būs grūtajā Leikplesidas trasē, taču viņš  jau nopietni trenējies Vinterbergā (tur būs pasaules čempionāts), tāpat Kēnigzē. Oskara Ķibermaņa komanda jau startējusi pirmajos Eiropas kausa posmos Austrijā. Ņemot vērā ļoti spēcīgo dalībnieku sastāvu (Vācijas un Šveices labākās komandas, nemaz nerunājot vēl par daudzām citām valstīm), rezultāti ir labi. Ķibermaņa četrinieks jau divreiz kāpis uz goda pjedestāla, divniekos divreiz nieka 0,04 sekundes pietrūkušas līdz bronzas pozīcijai. Labā ziņa, ka parādījies vēl viens jauns un perspektīvs pilots Matīss Miknis, kas jau guvis pirmo pieredzi Eiropā, tāpat vecajā kontinentā startē Uģa Žaļima komanda.

Skeletonā brāļi Dukuri ir nemainīga vērtība. Motivācija abiem vēl esot un pašlaik tas arī galvenais. Netrūks eksperimentu, varbūt  ne visos posmos būs pjedestāls, taču kopumā mūsējiem atkal jābūt labāko vidū. Tomasam vēl motivācija apsteigt brāli, Martinam pierādīt, ka viņš par olimpisko čempionu nekļuva tikai tāpēc, ka sacensības bija Soču trasē...

Jau bijusi treniņnometne Vinterbergā, daudz braukts arī Siguldā, un mūsējie šonedēļ vēlreiz dosies uz  nākamā pasaules čempionāta mājvietu Vinterbergā. Treneru korpuss būtībā paliks tas pats, vācieša Franka Rommela nosauktā cena bijusi pārāk augsta. Kamanas pagaidām arī tās pašas, vairāk eksperimentu ar jaunām slidām. Martinam un arī Tretjakovam noteikti vēl priekšā nākamās olimpiskās spēles, taču par izredzēm 2018.gadā vēl pāragri spriest. Gan jau nākamajās  sezonās līderiem pietuvosies arī kāds cits sportists, pagaidām reālākie kandidāti tas pats Ņikita Tregubovs un varbūt arī jaunais vācietis Kilians von Šlainics. Viņam ne tikai aristokrātisks vārds, bet arī labas sekmes trasē 20 gadu vecumā.

Skatīsim, kas  notiks ārpus trases cīņā par ietekmi bobslejā un skeletonā. Sandi Prūsi tomēr šovasar neiekļāva starptautiskās federācijas (FIBT) materiālu tehniskajā komisijā, dažiem tas noteikti nebija vēlami. Noteikti daudziem būs eksperimenti pirmajā sezonā pēc olimpiskajām spēlēm, bet īstās kārtis visas sezonas garumā diezin vai tiks liktas galdā. Zināms eksperiments ir arī atļauja sievietēm sacensties kopā ar vīriešiem jauktajās komandās. Tas jau ir noticis Ziemeļamerikas kausa izcīņā, un Kanādas un ASV labākās pilotes ar vīriešu stūmējiem četriniekos nebūt nav bijušas pēdējās. Nupat aizvadītajā posmā Kalgari pat kāpušas uz goda pjedestāla – tas izdevies amerikānietei Maijersai un kanādietei Hamprīsai. Atsevišķos posmos savā trasē tas arī turpmāk būs iespējams, taču diezin vai olimpiskajās spēlēs, kur katra sekundes simtdaļa ieskrējienā arī ir ļoti nozīmīga.

Pirmie starti Pasaules kausa izcīņā skeletonā un bobslejā 12.un 13.decembrī, tiešraides visas sezonas garumā būs LTV7. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti