Latvijas aisbergs gandrīz nogremdē arī Kanādu (papildināts ar galeriju un audio)

Latvija - Kanāda 1:2, spēle ir noslēgusies, bet par to runās vēl ilgi. Šveices medijos tika rakstīts par to, kā Latvijas aisbergs nogremdējis Šveices titāniku, Kanādai izdevies paglābties no šāda paša likteņa, taču viegli kanādiešiem nebija. Pēc tam, kad Lauris Dārziņš atguva vienus vārtus 1. periodā, līdzvērtīgs rezultāts turējās līdz 53. minūtei.

Rezultāts tika atklāts 12. minūtē, kad Gudļevski pārspēja Patriks Šārps. Tomēr ilgi Kanāda vadībā nenoturējās - 16. minūtē pēc lieliskas Artūra Kuldas piespēles Lauris Dārziņš izvirzījās vienatnē pret Kanādas izlases vārtsargu un realizēja savu izdevību ar skaisti gūtiem vārtiem.

Kanādas izlases pārsvars bija nospiedošs, par ko liecina arī izdarīto metienu skaits - 15:57. Tomēr arī Latvijai bija labas izdevības. Pret Kanādas spiedienu Latvijai izdevās noturēties līdz trešā perioda otrajai pusei, kad vairākumu veiksmīgi no distances tomēr realizēja Šī Vēbers.

Pēc zaudētajiem vārtiem Latvijas izlase sāka spēlēt ļoti aktīvi, radot vairākus bīstamus momentus pie Kanādas izlases vārtiem, tomēr "brīnums uz ledus" Latvijas izpildījumā šoreiz līdz galam neizdevās. Noslēgumā zaudējums - 1:2

Komandas kapteinis Sandis Ozoliņš pēc spēles atzina: "Lai kāds būtu katra viedoklis par to, kā mēs spēlējām, es domāju, ka neviens mums nevar pārmest, ka necīnījāmies līdz galam katrā spēlē un atdevām visu, kas tajā dienā bija. Gods un cieņa visiem spēlētājiem."

Ozoliņš pēc spēles ar Kanādu
00:00 / 00:20
Lejuplādēt

Viens no mača varoņiem nenoliedzami bija vārtsargs Kristers Gudļevskis. Viņam iejusties spēlē nebija viegli, taču pēc tam viņš kļuva arvien pārliecinātāks.

"Sākumā, protams, nervozēju. Taču, kad viņi pāris reižu uzmeta pa vārtiem, sāku just spēli, sāku viņus lasīt un gūt pārliecību par saviem spēkiem," stāsta Gudļevskis. Spēles uzstādījums esot bijis vienkāršs: "Atdot visu, kas mums ir."

Beigās gan Gudļevskis dedzīgi atzīst - ja jūties apmierināts ar zaudētu spēli, daudz dzīvē nesasniegsi.

Gudļevskis pēc spēles ar Kanādu
00:00 / 00:59
Lejuplādēt

Viens no mača spilgtākajiem momentiem bija mirklis, kad Kristaps Sotnieks ar pēdējiem spēkiem pasita kanādiešu raidīto ripu zem vārtsarga Gudļevska brīdī, kad tā gandrīz šķērsoja vārtu līniju, liekot tiesnešiem divreiz pārbaudīt, vai tomēr izdevies paglābties. Toreiz vēl izdevās.

"Ripa gāja vārtos, ko man domāt vai redzēt - mēģināju vienkārši izsist. Cīnījāmies. Ļoti labs pretinieks, pret tādu pretinieku un to kā mēs cīnījāmies visus trīs periodus - tur nav ko daudz paskaidrot. Ielaidām vienu golu mazākumā, to viņi ļoti labi iemeta, precīzs un stiprs metiens. Nebūtu tas gols, vēl nezinu, kā tas viss būtu beidzies," izsakās Kristaps Sotnieks.

Sotnieks pēc spēles ar Kanādu
00:00 / 00:35
Lejuplādēt

Spēlēšana ceturtdaļfinālā ir līdz šim augstākais Latvijas izlases sasniegums olimpiskajos hokeja turnīros.