NEPLP aicina politiķus paust skaidru viedokli par sabiedrisko mediju apvienošanu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 10 gadiem un 1 mēneša.

Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) ir nolēmusi atjaunot diskusiju par vienota sabiedriskā medija veidošanu. Padomē gan norāda, ka gaida no politiķiem skaidru nostāju lēmumā par sabiedrisko mediju attīstību.

Diskusija par sabiedriskā medija veidošanu apstājās pērn pēc vairākkārtējām sarunām valdībā un novirzīšanas uz Saeimu, kur savukārt paziņots, ka vairākuma atbalsta tam nav. Koncepcija gan netika atcelta vai svītrota, bet gan palika neskaidrā stāvoklī.

Marta vidū, sākot spriest par nākamo gadu budžetu, valdība pieņēma protokolu ar vairākiem punktiem, tostarp uzdeva Kultūras ministrijai sadarbībā ar NEPLP, iesaistot Latvijas Radio un Latvijas Televīziju, līdz Lieldienām iesniegt priekšlikumus par sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu atbalsta pasākumiem vienotas sabiedrisko mediju politikas ietvaros.

Līdz ar to NEPLP gatavo priekšlikumus ministrijai. „Mēs aprakstīsim situāciju, kādi ļoti nopietni sarežģījumi ir abu raidorganizāciju kopprojektu veidošanā. Šo nu jau pāris gadu laikā ir attīstījušies tādi kopprojekti kā LSM.lv, radio „Pieci”. Tajos ir praktiski, maigi izskatoties, sarežģīti darboties, izveidojusies neveselīga struktūra – nav ne pārskatāmības, ne skaidras vadības, ne pat īsti atbildības par finanšu līdzekļu izlietojumu. No šī viedokļa ir svarīgi pieņemt valdībai politisku lēmumu par vienas juridiskas personas izveidi, kā orientieri saglabājot koncepciju, ko padome ir pieņēmusi,” skaidro NEPLP vadītājs Ainārs Dimants.

NEPLP vadītājs Ainārs Dimants
00:00 / 00:56
Lejuplādēt

NEPLP vadītājs gan uzsver, ka pašlaik valdībai nebūtu jābalso par atbalstu mediju apvienošanas koncepcijai, taču vismaz skaidri jāpasaka, vai politiķi šo ideju atbalsta. „Vajadzīgs politisks lēmums, līdzīgi kā tas bija Igaunijā, ka mums ir vajadzīga viena juridiska persona, neatkarīgi no tā – vienā mājā, divās mājās. Skaidrs, ka priekšā ir pārmaiņas, kas ilgs gadiem. Igaunijā tas notiek no 2007.gada. Bet ir vajadzīgs sākuma punkts,” norāda Dimants, uzsverot, ka vajadzīgs tieši politisks lēmums.

Latvijas Radio, kas vēl pirms gada bija samērā skeptisks par apvienošanu, tagad pēc pozitīvās pieredzes pēdējā gada laikā ar Latvijas Televīziju vairākos projektos, ir noskaņots krietni cerīgāk. „Situācija ir mainījusies tādā ziņā, ka politiskajā līmenī parādās sapratne par to, cik sabiedriskie mediji vispār ir svarīgi situācijā, kad nāk propaganda no citām valstīm. Lai to nopietni risinātu, tas prasa nopietnu ieguldījumus,” saka Latvijas Radio valdes loceklis Jānis Siksnis. Viņš arī norāda, ka vienotā medija koncepcija ir pilnvērtīgi īstenojama tad, ja ir stabilis ilgtermiņa finansējums un atbalsts.

Latvijas Radio valdes loceklis Jānis Siksnis
00:00 / 00:54
Lejuplādēt

Latvijas Televīzija no komentāriem pagaidām atturas, norādot, ka pašlaik tas ir NEPLP pārziņā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti