Latvijas U-20 hokejisti nepiekāpīgā cīņā zaudē ASV izlasei pasaules čempionāta startā

Ar parādītu raksturu un cīņassparu Latvijas U-20 hokeja izlasei bija par maz, lai pirmdien Kanādā izvairītos no zaudējuma 1:6 pret ASV vienaudžiem pirmajā spēlē pasaules čempionātā, kur rezultātu nepatīkamāku vērsa pēdējās astoņās minūtēs ielaisti trīs bezatbildes vārti, liecina organizatoru informācija. Latviešus grupas kārtā gaida vēl trīs spēles.

Vārtus Latvijai guva par labāko spēlētāju komandā atzītais Renārs Krastenbergs, kurš piecarpus minūtes pirms pirmās trešdaļas beigām atjaunoja neizšķirtu. Amerikāņiem ar diviem iemestiem vārtiem izcēlās Kleitons Kellers.

Amerikāņi pirmajā periodā daudz vairāk kontrolēja ripu un uzbruka, savukārt Latvijas izlase aizsardzībā labi turējās līdz 7.minūtei, kad laukuma spēlētāju aizsegtais vārtsargs Mareks Mitens par vēlu pamanīja Patrika Hārpera metienu. Latvijas izlase izmantoja savu pirmo iespēju, kad veiksmīga spēlētāju nomaiņa palīdzēja Krastenbergam izrauties vienam pret Taileru Pārsonsu un teicamā stilā amerikāņu vārtu vīru pārspēt.

Otrajā trešdaļā izrāviens vienam pret ASV vārtiem izdevās Erlendam Kļaviņam, kurš tika neatļauti nogāzts, bet skaitliskā vairākuma izspēlē gūt vārtus neizdevās. Latvijas izlasei jau bija daudz vairāk iespēju uzbrukumā nekā pirmajā trešdaļā, tomēr vadību atguva amerikāņi - Latvijas aizsargi netika līdzi ātra uzbrukuma izspēlei un Kolins Vaits aci pret aci apspēlēja vārtsargu. Nedaudz vairāk kā minūti pirms pēdējā pārtraukuma vārtsarga laukumā pie ripas paspēja tikt Kellers un pārspēja Mitenu trešo reizi.

Latvijas vārti vairāk apdraudēti bija trešajā periodā. Lai gan bez darba nepalika arī ASV aizsardzība, amerikāņiem ceturtos vārtus astoņas minūtes pirms mača beigām no zonas vidus guva Kellers. Vēl pārliecinošāku amerikāņu uzvaru vērta Džeremijs Brako, skaitliskā vairākuma izspēlē trāpot Mitenam starp kājsargiem, kā arī amerikāņiem par labāko spēlētāju nosauktā Džordana Grīnveja vārtu guvums pēdējā minūtē.

Grupas spēles Latvijas hokejisti aizvada Toronto, kur otrdien plkst. 23 pēc Latvija laika spēlēs pret Krievijas junioriem. Naktī uz piektdien jātiekas ar mājiniekiem kanādiešiem, bet vēl diennakti vēlāk pretinieki būs Slovākijas vienaudži. Latvijas izlases galvenais treneris Ēriks Miļuns pirms došanās uz Kanādu atzina, ka galvenais pārbaudījums būs spēle pret slovākiem, kas ir spēkos līdzvērtīgāki sāncenši.

Grupas četras spēcīgākās komandas nonāks ceturtdaļfinālā, turpretim pēdējās vietas ieguvēji pret otras grupas atpalicējiem turpinās cīņu par palikšanu elitē.