Pēdējie šāvieni laupa Rastorgujevam cerības uz medaļu sprintā

Latvijas spēcīgākais biatlonists Andrejs Rastorgujevs sestdien Oslo piepilsētā Holmenkollenā līdz pēdējiem šāvieniem pretendēja uz medaļu, tomēr pēc diviem soda apļiem finišēja 20.vietā 10 kilometru sprintā, ar ko sākās individuālās sacensības pasaules čempionātā, liecina organizatoru informācija. Lai gan Rastorgujevam sacensību beigu daļa izvērtās neveiksmīga, līdz šim ne reizi viņš pasaules čempionātos nebija iekļuvis otrajā desmitā.

(papildināts ar Andreja Rastorgujeva teikto)
Par pasaules čempionu kļuva francūzis Martēns Furkads, kurš finišēja pēc 25 minūtēm un 35,4 sekundēm. Uzvarētājam 26,9 sekundes zaudējušais Norvēģijas veterāns Ole Einars Bjerndālens 42 gadu vecumā izcīnīja sudrabu, bet par bronzas laureātu kļuva Ukrainas sportists Sergejs Semjonovs, kuru no Bjerndālena šķīra 0,7 sekundes. Visi trīs laureāti šaušanā bija nekļūdīgi.

Kopš 2011.gada Furkads ne reizi pasaules čempionātos nav palicis bez zelta medaļas, turklāt Holmenkollenā viņš ieguva jau otro augstākā kaluma godalgu, jo ceturtdien triumfēja arī jauktajā stafetē. Furkada rēķinā ir astoņas pasaules čempionātu zelta medaļas.

Rastorgujevu finišā no Furkada šķīra minūte un 19,6 sekundes. Pēc perfektas šaušanas guļus Rastorgujevs kļuva par līderi un arī nākamajā šautuvē pirmās trīs lodes lidoja mērķī. Netrāpījis ceturto šāvienu, Rastorgujevs mirkli ilgāk gatavojās, taču arī pēdējais mērķis palika neaizvērts.

Pēc finiša Rastorgujevs aģentūrai LETA teica, ka pirms pēdējiem diviem šāvieniem ieturēja nelielas pauzes un tieši tas atnesis neveiksmi. "Līdz pēdējiem šāvieniem distancē viss bija kārtībā. Vajadzēja turpināt šaut savā ritmā, tomēr pārturēju un abi šāvieni aizgāja par augstu," secināja sportists. "Gribēju kā labāk, bet sanāca pilnīgi šķērsām."

Līdz šim labākais rezultāts pasaules čempionātos Rastorgujevam bija pērn Kontiolahti, Somijā, iegūtā 25.vieta iedzīšanā. Andrejs ierasti labi startē iedzīšanā, līdz ar to viņam jau svētdien būs jauna iespēja pacīnīties par augstākajiem mērķiem.

Startam iedzīšanā nekvalificējās četrus mērķus nesašāvušais Roberts Slotiņš un piecus soda apļus veikušais Aleksandrs Patrijuks, sprinta distancē ieņemot attiecīgi 93. un 100.vietu. Startēja 102 dalībnieki.

Vēlāk sestdien 7,5 kilometru sprintā startēs sievietes, tostarp vairākkārt labus rezultātus šosezon sasniegusī Baiba Bendika, kā arī Žanna Juškāne.

Pasaules čempionāts Norvēģijā ilgs līdz 13.martam.