Panorāma

Ar pārtikas un elektrības pabalstiem cīnās pret inflāciju

Panorāma

Panorāma

Ukrainas sportiste uzvar skrējienā "Rīga-Valmiera"

Skrējienā Rīga–Valmiera triumfē Komass un Briantseva no Ukrainas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 11 mēnešiem.

Sestdien norit 107 kilometrus garais skrējiens Rīga-Valmiera. Starts tika dots pusnaktī pie Brīvības pieminekļa, bet finišs kā ierasti pie Sīmaņa baznīcas Valmierā. Distancē devās 130 skrējēji.

Šogad sacensību cēlais mērķis ir vākt ziedojumus 10 gadus vecās Kristas Spirģes rehabiltācijai. Pirmais finišu sasniedza Toms Komass, viņš distanci noskrēja 8 stundās, 25 minūtēs un 28 sekundēs. Viņš ir pirmais vīru sportists, kurš uzvarēja divas reizes pēc kārtas.

Komass pēc uzvaras
00:00 / 00:45
Lejuplādēt

Komass Latvijas Radio atklāja, ka pērn skrējienā bijis ļoti karsti – viņš izdzēris litru starp punktiem. Šogad tikai puslitru. Trase bijusi vēsa un piemērota, lai noskrietu labu rezultātu. Tiesa gan, pa ceļam bijis lietus, izmirkuši apavi un zeķes, un bijis mazliet jāpastreso, vai neuzberzīsies tulznas.

Komasa treneris Viktors Folkmanis atklāja, ka viņa audzēknis pēc finiša paziņojis, ka šajā pasākumā startē pēdējo reizi, jo tas kaitē veselībai.

Aiz Komasa palika Šauriņš (8 stundas, 32 minūtes), bet trešajā vietā ierindojās Uģis Dātavs, kurš 107 kilometrus veica 8 stundās un 42 minūtēs.

Dāmu konkurencē pirmā Sīmaņa baznīcu sasniedza ukrainiete Viktorija Briantseva. Viņa distanci veica 10 stundās un 18 sekundēs. Viktorija ieradās speciāli uz šīm sacensībām un pēc finiša dosies atpakaļ mājās uz Ukrainu, kur viņu gaida divi bērni un vīrs.

Viktorija Briantseva
00:00 / 00:29
Lejuplādēt

Briantseva atklāja, ka viņa ir no Hersonas apgabala – tur šobrīd ir viņas vecāki un vecvecāki. “Skrienot šī vieta bija manā sirdī. Esmu tur dzimusi, tur ir ļoti smaga situācija – vieta ir okupēta, notiek kaujas,” atklāja skrējēja. Viņa pauda pārliecību, ka Ukraina uzvarēs karā.

Ukrainas sportisti uzrunāja skrējiena vadmotīvs – Par brīvību! Pirmajā skrējienā 1989.gadā daži entuziasti devās drīz pēc Baltijas ceļa…ar uzrakstu uz numuriem “Brīvību Latvijai”.

Sportiste skrien tikai ceturto gadu. Viņas distances parasti ir garākas par 100 kilometriem – 300 un pat 400 kilometri. Viņai pieder vairāki Ukrainas nacionālie rekordi. Otrajā kara dienā ar ģimeni, Viktorija bēga uz Ļvivu. Treniņi kļuva retāki.

"Manai dvēselei ir nepieciešams pārvarēt šādas distances. Tai vajadzīgi tādi augstumi, vide izaugsmei, tas veido cilvēku. Garas distances tam palīdz. Tas nav tā, ka tu vienkārši skrien. Noskrien un viss. Nē. Šis nozīmē dziļāk, nopietnāk, diezgan lielu pieredzi, ne tikai fiziski. Bet galvenokārt - dvēselei. Tas attīsta manu dvēseli garīgi. Tāpēc man tas patīk. Tāpēc es pārvaru tik garas distances," LTV atklāja Ukrainas skrējēja.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti