4. studija

Kā pasargāt dārzu un kā to atveseļot pēc salnām?

4. studija

Kā un kāpēc nedrīkst pieļaut neslavas celšanu internetā?

Kāpēc Rīgā, Ģertrūdes ielā, auto stāvēšanai īpaši iekārtotās vietās stāvēt nedrīkst?

Kāpēc Rīgā auto stāvēšanai īpaši iekārtotās vietās Ģertrūdes ielā stāvēt nedrīkst?

Rīgā, remontējot Ģertrūdes ielu, posmā starp Tērbatas un Barona ielu izveidotas "kabatiņas", kas kārdina tur novietot automašīnu. Taču ne mazums šoferu saņem par to sodu, jo tur novietot auto ir aizliegts.

LTV raidījuma "4.studija" skatītāja Nora pauda neizpratni par liegumu novietot auto Ģertrūdes ielā izveidotajās "kabatiņās": "Izskaidrojiet, kam ir domātas "kabatiņas" Ģertrūdes ielas posmā virzienā no Tērbatas ielas līdz Barona ielai labajā pusē? Tur ir trīs zīmes "Apstāties aizliegts", divas no tām atceļas ar zīmi "Stāvvieta, kurai ir papildinājumi kravas izkraušanai" un "Stāvvieta invalīdiem". Aiz trešās "Apstāties aizliegts" zīmes ir autobusa pietura, aiz kuras sākas "kabatiņas", kurās regulāri tiek liktas automašīnas un tās saņem sodus! Kāds mērķis ir šīm "kabatiņām"?"

LTV raidījums pārliecinājās, ka patiesi teorētiski visā ielas posmā līdz pat Barona ielai varētu būt iespēja novietot automašīnas, jo izveidotas attiecīgās "kabatiņas", taču to liedz ceļa zīme "Apstāties aizliegts". Kāpēc šāds aizliegums tur noteikts?

"Šī infrastruktūra aicina tur apstāties, jo tur ir izbūvētas, labiekārtotas apstāšanās un stāvēšanas vietas.

Šis gadījums būtu tas, kad vajadzētu varbūt vēlreiz atkārtot vadītājam, ka šajā vietā stāvēt nedrīkst ar vēl vienu zīmīti, varbūt pa vidu šim posmam ar papildzīmēm uz abām pusēm, abiem virzieniem, lai cilvēkam tik tiešām ir skaidrs, ka tur nevar stāvēt. Pretējā gadījumā ir tā infrastruktūra, kas tur ir uzbūvēta, pilnīgi aicina apstāties. Un tātad, ja es meklēju stāvēšanas vietu, pirmkārt, es jau esmu aizmirsis, kas man tur iepriekš bija un vēl pa vidu bija vesela čupa ar zīmēm," sacīja Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) satiksmes drošības eksperts Oskars Irbītis.

Tātad šajā uzstādīto ceļa zīmju kalambūrā ātri vien var palaist garām ceļa zīmi, kas aizliedz apstāties. Turklāt šīs zīmes darbība ir līdz pat Barona ielas krustojumam.

"Tāds bišķiņ slazds vadītājiem. Ja nav tur šī marķējuma uz ietves vai dzeltenās līnijas uz apmales, kas liecinātu, ka tur nedrīkstētu stāvēt, es domāju, ka tur daudzi iekritīs uz šo," sacīja Irbītis.

Kāpēc šajā vietā nav uzstādīta pamanāmāka "Apstāties aizliegts" zīme, lai šis posms nebūtu autovadītājiem kā slazds, kur tikt pie logā noliktas soda kvīts. Un kāpēc vispār šajā ielas posmā nedrīkst novietot transportlīdzekļus?

"Šobrīd šī vieta ir aprīkota atbilstoši izstrādātajam būvprojektam, viss ir korekti, viss atbilst "Latvijas ceļu" standartiem. Tomēr departaments ņem vērā šīs lietas, uz ko norāda iedzīvotāji, un arī departaments izskatīs – vai nu ar laiku tur uzstādīt šīs te laika ierobežojošās stāvvietas, piemēram, līdz 15 minūtēm, vai arī piedāvāt šo zonu "Rīgas satiksmei", kur viņi varētu ierīkot maksas autostāvvietas, kā tas ir visā Ģertrūdes ielā," pastāstīja Rīgas domes Ārtelpas un mobilitātes departamenta pārstāve Lelde Rudzika.

Pateikt termiņu, kad šī "viltus stāvvieta" tiešām varētu arī pildīt stāvvietas funkciju, nevar, jo Ģertrūdes iela joprojām nav nodota ekspluatācijā. Tādēļ nevar tikt veiktas izmaiņas būvprojektā, un departaments nevar izvietot loģiskāku un redzamāku zīmi "Apstāties aizliegts", kas palīdzētu autovadītājiem neuzmanības dēļ netikt pie soda.

Bet kāpēc šo zonu jau sākotnēji neparedzēja automašīnu novietošanai?

"Diezgan grūti atrast to iemeslu, kāpēc. Iespējams, šī vieta tika atstāta ar mērķi izvietot šos te "parkletus", kas ir zaļās oāzes pilsētā, kur vasarā var sēdēt; iespējams, tur ir kāds cits variants. Tā ir varbūt bijusi projektētāja vīzija vai arhitekta vīzija. Šobrīd ir diemžēl līdz tam grūti aizrakties," atzina domes departamenta pārstāve.

Tātad tagad jāgaida, kad Ģertrūdes ielā tiks novērsti visi defekti un to beidzot nodos ekspluatācijā. Šobrīd papildus zīmi uzstādīt departaments nedrīkst, jo projektā tas nav paredzēts, un arī stāvvieta šajā zonā tiks ieviesta, kad ielas remontdarbi būs pabeigti.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti