Bābelītes ezera peldvietā Rīgā pirmo reizi paceļ Zilo karogu

Bābelītes ezera peldvietā pirmo reizi pacelts Zilais karogs, kas apliecina peldvietas atbilstību starptautiskiem vides kvalitātes standartiem. Kopumā šogad Zilais karogs plīvo trīs Rīgas peldvietās, arī Vecāķos un Vakarbuļļos, informēja Rīgas domē.

Rīgas pašvaldībā pauda gandarījumu, ka nu Rīgai ir trešā Zilā karoga peldvieta, kas piepulcējusies divām pārējām Rīgas Zilā karoga pludmalēm Vakarbuļļos un Vecāķos.

Vakarbuļļu peldvietā karogs šogad tiks pacelts jau 17. reizi, Vecāķu peldvietā – septīto reizi.

Domē atgādināja, ka zilā karoga iegūšanai peldvietām jāatbilst kopā 33 ūdens kvalitātes, pludmales servisa un apsaimniekošanas, drošības, vides informācijas un izglītības kritērijiem. Ieviešot Zilā karoga kritērijus, peldvietas tiek apsaimniekotas, ņemot vērā vides aizsardzības un ilgtspējīgas attīstības faktorus un pievēršot lielu uzmanību vides kvalitātes uzturēšanai un bioloģiskās daudzveidības aizsargāšanai, tādējādi garantējot drošu atpūtu tīrā vidē.

Rīgā kopā ir astoņas oficiālās peldvietas – Daugavgrīvā, Vakarbuļļos, Vecāķos, Rumbulā, Bābelītī, Ķīpsalā, kā arī Lucavsalā un Lucavsalas līcī. Tāpat ir arī virkne labiekārtotu aktīvo atpūtas vietu pie ūdens, bet pie tām netiek nodrošināta glābšanas uz ūdens dienesta glābēju darbība.

KONTEKSTS:

"Zilā karoga" sertifikāts 2024. gada vasaras sezonā piešķirts 12 Latvijas peldvietām un vienai jahtu ostai, informēja Vides izglītības fonds. Vēl divas peldvietas saņēmušas Zilā karoga programmā īstenotā Nacionālā peldvietu kvalitātes sertifikāta atzinības zīmi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti