Latvijā
Urbanovičs veltījis necenzētu leksiku bijušajam ministram Vilkam
Saeimas lielākās opozīcijas partijas “Saskaņa” vadītājs Jānis Urbanovičs komisijas sēdes laikā necenzētu leksiku veltījis bijušajam finanšu ministram Andrim Vilkam, kurš tagad pretendē uz vadošo amatu Latvijas Bankā. Urbanovičs par rupjībām atvainojies.
Latvijā dzīvojošie francūži ar interesi seko līdzi Makrona vizītei
Ar lielu interesi Francijas prezidenta Emanuela Makrona vizītei Latvijā sekoja arī mūsu valstī dzīvojošie francūži. Arī viņiem šī bija lieliska iespēja ieraudzīt klātienē un satikt savas valsts prezidentu. Un viņi ir lepni, ka šī vizīte parāda – Francijai Latvija ir līdzvērtīgs sarunu partneris.   
Brižita Makrona Latvijā ielūkojās reto grāmatu krājumā un apmeklēja operu
Pēc svinīgās ziedu nolikšanas ceremonijas pie Brīvības pieminekļa Francijas galvenā pāra ceļi vizītē Latvijā uz laiku šķīrās. Kamēr Francijas prezidents Emanuels Makrons piedalījās apaļā galda diskusijā par demokrātiju digitālajā laikmetā, Brižita Makrona viesojās Latvijas Nacionālās operas un baleta ēkā, kā arī aplūkoja ar Franciju saistītu reto grāmatu un manuskriptu kolekciju.
Latgalē suņu saimniekus aicina piedalīties pētījumā par ehinokokozi
Ehinokokoze ir cilvēkiem ļoti bīstama slimība, par kuras ierosinātājiem šomēnes institūts “Bior” kopā ar citām Eiropas valstīm sāka piedalīties starptautiskā pētījumā. Tajā īpaši aicināti piedalīties suņu turētāji, veterinārārsti un dzīvnieku patversmes no Latgales. Lai pasargātu sevi un savus mīluļus no saslimšanas, jāievēro personīgā higiēna un mājdzīvnieku regulāri jāattārpo.
Kuldīgā un Daugavpilī līdz oktobra vidum būs stingrāki Covid-19 ierobežojumi
Ņemot vērā jaunāko epidemioloģisko informāciju par Covid-19 lokālajiem uzliesmojumiem Kuldīgā un Daugavpilī, valdība otrdien, 30. septembrī, lēma noteikt stingrākus Covid-19 piesardzības pasākumus abu pilsētu teritorijās, informēja Veselības ministrijā. Ierobežojumi pagaidām noteikti no 1. līdz 14. oktobrim.  
Jelgavas pusē kopš piektdienas dzēš ugunsgrēku siena šķūnī
Jau piekto dienu Jelgavas novada Līvbērzes pagastā turpinās gruzdošu siena ruļļu dzēšana. Ugunsgrēkā cietusi ēka 1200 kvadrātmetru platībā un 2000 siena un salmu ruļļi, kas piederēja vienam no lielākajiem lopkopības uzņēmumiem Jelgavas novadā. Aizdomās par ļaunprātīgu dedzināšanu Valsts policija uzsākusi kriminālprocesu.
Vairākās skolās Covid-19 dēļ daļēji ievieš attālinātās mācības
Līdz ar Covid-19 izplatību mācību iestādēs arvien vairāk skolu steidz pieņemt lēmumus par daļēju mācību procesa organizēšanu attālināti. Kāda pedagoga saslimšanas dēļ no trešdienas tā saucamo “B” modeli ieviesusi Olaines 1. vidusskola un mācības klātienē notiek tikai mazāko klašu bērniem. Līdzīgu lēmumu pieņēmusi arī Carnikavas pamatskola un ne tikai. Pagaidām nav iemeslu visā valstī ieviest pilnībā attālinātās mācības.  
Latvijā pieaug smagu noziegumu skaits; diskutē par policijas efektivitātes uzlabošanu
Latvijā pieaug smagu un sevišķi smagu noziegumu skaits, tāpēc atbildīgās iestādes diskutē par policijas efektivitātes uzlabošanu. Trešdien Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēdē Valsts policijas pārstāvji atklāja, ka nepieciešams risināt policistu kapacitātes problēmas gan no tehniskā nodrošinājuma puses, gan arī jādomā par to noslogotību. Tāpat nepieciešama operatīvo darbinieku mācību iestādes atjaunošana.
Eksperts: ES dialogā ar Krieviju jāvadās pēc «pātagas un burkāna» principa
Eiropas Savienības (ES) dialogā ar Krieviju jābūt ne tikai stratēģiskām sarunām, bet arī "pātagas un burkāna" principam. Tādā gadījumā dialogs varētu novest pie vērā ņemama rezultāta nākotnē. Tā uzskata Latvijas Ārpolitikas institūta pētnieks Aldis Austers, komentējot Francijas prezidenta Emanuela Makrona Latvijā pausto vēlmi par stratēģisku dialogu ar Krieviju.
Rīgas domē parakstīts koalīcijas sadarbības līgums
Trešdien, 30. septembrī, Rātsnamā četru sarakstu "Attīstībai/Par"/"Progresīvo", "Jaunās vienotības", Nacionālās apvienības/Latvijas Reģionu apvienības un Jaunās konservatīvās partijas pārstāvji parakstīja koalīcijas sadarbības līgumu un rīcības plānu.
Jaunākie
Interesanti