Dienas ziņas

Sāk atjaunot Liepājas "Romeo un Džuljetas" kapavietu

Dienas ziņas

Zīmju valodā. Dienas ziņas

Četri noslīkušie; aicina īpaši pieskatīt bērnus. Karstumā cietušos ieved ar orgānu bojājumiem

Karstajā dienā – 4 noslīkušie; slimnīcās nonāk svelmē cietušie ar orgānu bojājumiem

Četri noslīkuši cilvēki, kas trešdien izcelti no Latvijas upēm un ezeriem, iezīmē karstā laika drūmo pusi. Lielu nelaimi izdevās novērst Ķīšezerā, kur glābēji izglāba kādu bērnu, kurš sāka slīkt. Pieaug arī noslodze mediķiem – pēc pārkaršanas slimnīcās ieved pacientus ar nieru un citu orgānu bojājumiem. Tāpēc padomi par atvēsināšanos un regulāru ūdens dzeršanu jāuztver nopietni.  

"Glābēji nav aukles!" – aicina pieskatīt bērnus

Noslīkušie trešdien, 26. jūnijā, izcelti no ūdens Jaunciemā Rīgā, Sēlpils pagastā, Saldus pusē un Salaspilī.

Glābēju pieredze liecina, ka tā parasti ir savu spēju pārvērtēšana. Trešdien Rīgā arī peldvietā, kur dežurē glābēji, aizpeldot pārāk tālu, sāka slīkt zēns.

"Visas slīkšanas sākas no tā, ka nevar nostāties uz kājām ūdenī un vertikālā stāvoklī, tad sākas slīkšana. [Tāpēc ieteicams] nepeldēt tālu no krasta," norādīja Rīgas pašvaldības policijas Drošības uz ūdens pārvaldes pārstāvis Jānis Skrims.

"Nācās glābt vienu puiku, kurš acīmredzami nevarēja ieņemt šo vertikālo stāvokli, sākās slīkšana. Par laimi, klāt bija glābējs, kurš puiku izglāba. Un ļoti aicinu vecākus nākt līdzi un bērnus pieskatīt.

Glābēji nav aukles! Mēs nevaram pieskatīt katru bērnu, mums nav tik daudz acu," uzsvēra Skrims.

Glābēji Jūrmalā gatavojas smagam darba cēlienam

Ļoti bieži ne vien binokli, bet dronu un kvadriciklu izmanto glābēji Jūrmalā. Sešas glābšanas stacijas ir pilsētas vietās, kur peldas un atpūšas visvairāk cilvēku. Bojas izvietotas metra un septiņdesmit centimetru dziļumā. Katru, kas grib peldēt aiz tām, aicina atgriezties.

Jūrmalas Pašvaldības policijas glābēji gatavojas smagam darba cēlienam.

"Par pēdējiem diviem gadiem mēs nevaram sūdzēties. Pēc statistikas – neviena noslīkušā, līdz šim šogad arī mierīgi.

Bet gatavojamies karstuma vilnim un tam, ka būs vairāk darba," atzina Drošības uz ūdens un civilās aizsardzības pasākumu nodaļas vadītājs Markuss Druziks.

Arī viņš uzsvēra: "Ir jāpieskata bērni, jāpasargā Latvijas nākotne. Un savas prasmes peldēt ļoti rūpīgi jāizvērtē, lai, glābjot otru, nav divas nāves, neaiziet bojā pats."

Sekas pēc pārkaršanas var būt ļoti nopietnas

Saules jeb karstuma dūriena sekas parasti izdodas novērst uz vietas. Ēna, ūdens maziem malciņiem un atpūta. Bet karstumu jūt arī slimnīcu neatliekamās palīdzības centros, jo sekas pēc pārkaršanas var būt ļoti nopietnas. Īpaši cilvēkiem gados vai ar hroniskām slimībām.

Var būt "dažādu orgānu mazspējas, primāri tas ir, sākot ar nieru mazspēju, kas ir pirmais, kas cieš. Un tad ķēdes reakcija, kas skar visu organismu, un stāvoklis var kļūt kritisks," stāstīja Stradiņa slimnīcas Neatliekamās medicīnas centra vadītājs Roberts Fūrmanis.

Ārsts atgādina, ka karstajā laikā ir maksimāli jāvēdina telpas un daudz jādzer ūdens.

"Sirds slimniekiem prātīgāk, bet atslēgas vārds ir šķidrums un telpu vēdināšana, vēss dvielis uz pieres, uz cirkšņiem, uz krūšu kurvja, lai būtu vēsums," atgādināja ārsts.

Visintensīvākā saule un ultravioletais starojums ir tieši dienas vidū. Tad mediķi iesaka dārza darbus likt malā un meklēt ēnu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti