Sports / Ziemas sports
Sigulda uzņem pēdējo Pasaules kausa posmu Daiņa Dukura pārraudzībā
Siguldā piektdien sākas Pasaules kausa sezonas pirmais posms skeletonā un bobslejā, bet tās būs pēdējās lielās sacensības trases direktora amatā Dainim Dukuram. Sarunā Latvijas Televīzijā viņš gan pastāstīja, ka tam nepievērš īpašu uzmanību, jo lielākas bažas līdz šim raisīja siltais laiks un tā raisītās problēmas kvalitatīva ledus sagatavošanā.
Nevēlami virtuvē un sniega trasēs. Kādēļ slēpju ziedēs sportā aizliedz fluora savienojumus?
Slēpošanas sporta veidos pirms jaunās sezonas aktuāls bija jautājums par fluora savienojumus saturošu slēpju smēru pilnīgu aizliegumu vides un veselības prasību dēļ. Starptautiskās sporta veidu federācijas vienojās atlikt jauno noteikumu ieviešanu līdz 2021./2022. gada sezonas sākumam, tādējādi šoziem slēpes vēl drīkstēs sacensībām sagatavot pēc līdzšinējām tehnoloģijām, tikmēr ražotāji ķimikāliju noliktavās jau labu laiku meklē fluoram pienācīgus aizstājējus.
Kalnu slēpotājs Miks Zvejnieks: Noteikti jācīnās par augstākajām vietām Eiropas kausā
Kalnu slēpošana ir viena no Latvijā populārākajām ziemas aktivitātēm pēc iesaistīto dalībnieku skaita tautas sportā. Visaugstākajā līmenī pēc panākumiem kalnu slēpošanā tiecas Miks Zvejnieks, kurš sezonai gatavojas starptautiskā komandā treniņnometnē Itālijā un ir apņēmies cīnīties par vietām uz pjedestāla Eiropas kausa sacensībās.
Latvijas labākā slēpotāja Eiduka koncentrējas diviem lielākajiem izaicinājumiem
Patrīcija Eiduka oktobra vidū atgriezās no trīs nedēļas ilgušas treniņnometnes Austrijā, kur Latvijas spēcīgākā distanču slēpotāja krāja pirmos kilometrus uz sniega. Pēc smagās treniņnometnes sportiste uzturas pašizolācijā un Latvijas Televīzijas "Sporta studijai" pastāstīja, ka jaunajā sezonā par lielākajiem izaicinājumiem uzskata startu divos pasaules čempionātos. 
Atbalstītājos arī Polka, Malvīne un Āzija - Latvijas labāko slēpotāju Eiduku stiprina ģimenes zemeņu pircēji
Jau astoņus gadus ar zemeņu audzēšanu nodarbojas Eiduku ģimene, kuras labāk zināmā atvase Patrīcija ir pašlaik spēcīgākā Latvijas distanču slēpotāja. Arī uz zemenēm ir attiecināms nosaukums "Team Eiduki" - ģimene ir iekopusi tikai tik plašas platības, cik saviem spēkiem spēj apstrādāt, bet nodrošinātie ienākumi atbalsta Patrīcijas gaitas sportā. 
Ātrslidotājs Silovs treniņus atsāk laukos paša pielāgotā klētiņā
Pandēmijas sākums ātrslidotājam Haraldam Silovam sakrita ar sezonas noslēgumu, tādēļ viņš vispirms izmantoja iespēju atpūsties, bet aprīlī pieredzējušais sportists pakāpeniski atsāk treniņus, kam lieti noder laukos par trenažieru zāli paša pielāgotā klēts. 
Profesore Ābele: Arī Latvijā var atrast ceļu uz daiļslidošanas augstākajām virsotnēm
Agitu Ābeli martā atkārtoti ievēlēja Latvijas Augstskolu sporta savienības prezidentes amatā, tomēr īpaši tuva Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas (LSPA) profesorei ir daiļslidošana - sporta veids, ko viņa ir iepazinusi līdz kaulam visa mūža garumā. Ābele nešaubās, ka arī Latvijā sportisti var atrast ceļu uz daiļslidošanas augstākajām virsotnēm, ja vien visām gatavošanās procesa sastāvdaļām tiek veltīta pietiekama vērība.
Populārākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt