Sports / Vieglatlētika
Kenijietis Kipčoge pasaulē pirmais noskrien maratonu ātrāk nekā 2 stundās
Kenijas vieglatlēts Eliuds Kipčoge sestdien Vīnē kļuva par vēsturē pirmo skrējēju, kas klasisko maratona distanci noskrēja ātrāk nekā divās stundās, vēstīja BBC. Kipčoge īpaši sagatavotā trasē Prātera parkā finišēja pēc stundas 59 minūtēm un 40 sekundēm. Tiesa, viņa rezultāts nekļūs par pasaules rekordu 42 kilometru un 195 metru skrējienā, jo maratonistam sasniegt rezultātu distancē palīdzēja septiņas tempa turētāju grupas un trase bija īpaši sagatavota.
Trešās apelācijas lēmums atstāj spēkā bronzas piešķiršanu Spānijas barjerskrējējam
Spānijas delegācija ar divām apelācijām pasaules čempionātā panāca bronzas medaļas piešķiršanu barjerskrējējam Orlando Ortegam, lai gan viņš 110 metru distances finālā finišēja piektais. Pret izmaiņām medaļnieku sarakstā protestu iesniedza Ķīnas delegācija, kuras iebildumi tika noraidīti, ceturtdien informēja Starptautiskā Vieglatlētikas federācija (IAAF).
Zelta pagātne un aktuālas neveiksmes - Latvijas šķēpmešanā eiforiju nomaina bažas
Pirms 63 gadiem Melburnas olimpiskajās spēlēs Inese Jaunzeme ieguva pirmo olimpisko zelta medaļu Latvijas sporta vēsturē. Jānis Lūsis ir piedalījies četrās olimpiskajās spēlēs, izcīnot visas kaluma medaļas. Latvija ir unikāla ar to, ka mūsu valstī dzīvoja četri olimpiskie čempioni šķēpmešanā – arī Elvīra Ozoliņa un Dainis Kūla. Bet nule kā pasaules čempionātā Dohā šķēpmetējas Madara Palameika, Anete Kociņa un Līna Mūze nesasniedza finālu, liekot aizdomāties, kas notiek ar slavenāko Latvijas vieglatlētikas disciplīnu.
Lasickene izcīna trešo čempiones zeltu, otrais tituls vēl diviem vieglatlētiem. Svarīgākie mirkļi
Kataras galvaspilsētā Dohā pirmdien triumfu izbaudīja neatkarīgā atlēte Marija Lasickene, kura kļuva par pirmo trīskārtējo pasaules čempioni augstlēkšanā, paveicot to spraigā sacensību galotnē. Atkārtoti uz pjedestāla augstākā pakāpiena kāpa vēl divi vieglatlēti - Norvēģijas barjerskrējējs Karstens Varholms 400 metru distancē un 5000 metru skrējējs etiopietis Muktars Edriss.
Jaunākie
Interesanti