Sports / Vieglatlētika
Vieglatlēte Mūze: Domāju, ka šķēpmešanā uz Tokiju brauksim trīs meitenes un trīs puiši
Sievietēm 64 metri, vīriešiem – 85 metri. Tāds ir Tokijas olimpisko spēļu normatīvs, ko pagaidām no Latvijas šķēpmetēju cunftes ir izpildīt izdevies tikai Līnai Mūzei. Viņa to paveica 2019. gadā Ķīnā, toreiz uzstādot personisko rekordu – 64,87 metri. Līna sarunā Latvijas Televīzijas "Sporta studijā" pauda pārliecību, ka Latviju šķēpmešanā Tokijā pārstāvēs maksimāli iespējamais sportistu skaits – pa trim dalībniekiem vīriešu un sieviešu konkurencē.
Vācijas šķēpmetējs Feters sasniedz teju 95 metrus, nodrošina sezonas rekordu
Pārliecinošu uzvaru starptautiskās vieglatlētikas jumtorganizācijas "World Athletics" kontinentālās zelta sērijas sacensībās trešdien Čehijā izcīnīja Vācijas šķēpmetējs Johaness Feters, sasniedzot 94,20 metrus, kas ir sezonā labākais rezultāts pasaulē, liecina organizatoru informācija.
Sporta veida savienības šefs Lagzdiņš: Latvijā nav augstu sasniegumu vieglatlētikas pieaugušajiem
Arni Lagzdiņu aizvadītajā nedēļā atkārtoti ievēlēja Latvijas Vieglatlētikas savienības (LVS) prezidenta amatā, kur lielāko izaicinājumu viņš saskata sportistu karjeras nodrošināšanai pēc junioru vecuma beigām. Lagzdiņš sarunā Latvijas Radio atzina, ka pašlaik sporta veida piramīda Latvijā ir deformēta, jo sportistu nepietiekama nodrošinājuma dēļ pieaugušo vecumā augstu sasniegumu vieglatlētika praktiski nepastāv.
Latvijas rekordu labojusī Lasmane: Satikt brāli olimpiskajās spēlēs būtu kas neiedomājams
Vieglatlēte Rūta Kate Lasmane martā ASV studentu sporta (NCAA) čempionātā laboja Latvijas rekordu trīssoļlēkšanā telpās un pietuvojās Tokijas olimpisko spēļu kvalifikācijas normatīvam. Sportiste Latvijas Televīzijas "Sporta studijai" pastāstīja, ka olimpisko startu 2021. gada sezonā neizvirza sev kā striktu mērķi, tomēr ļoti priecātos par satikšanos Tokijā ar savu brāli Kārli Paulu Lasmani, kurš uz Japānu varētu tikt Latvijas 3x3 basketbola izlases sastāvā.
Sprinta rekordiste Bukša: Motivācija ir pats svarīgākais, tā jāatrod līdz Tokijas spēlēm
Latvijas rekordistei 100 metru skrējienā Sindijai Bukšai sezonas lielais mērķis ir Tokijas olimpiskās spēles, tomēr, pandēmijas apstākļos paliekot bez iespējas startēt citās sacensībās, vieglatlētei kļuva sarežģīti saglabāt augstu motivāciju. Bukša Latvijas Televīzijas "Sporta studijā" pastāstīja, ka sevis motivēšanu uzskata par svarīgāko uzdevumu, kas jāatrisina līdz Tokijas spēļu sākumam.
Kārtslēcējs Ārents: Sapnis par Tokijas olimpiskajām spēlēm noteikti ir dzīvs
Pieredzējušais kārtslēcējs Mareks Ārents nav šķīries no cerībām kvalificēties Tokijas olimpiskajām spēlēm, lai arī viņam jāiztiek bez Latvijas Olimpiskās vienības (LOV) atbalsta. Ja izdosies plānoto sasniegt, Tokijā būs jau trešās olimpiskās spēles Ārenta karjerā pēc starta 2012. gadā Londonā un četrus gadus vēlāk Riodežaneiro. 
Rekordists Leitis naudu pelna ārpus skrejceliņa, mērķē uz startu olimpiskajā Tokijā
Latvijas rekordists 400 metru skrējienā Jānis Leitis pandēmijas apstākļos priecājas par iegūto izglītību un profesiju, kas nodrošina iztiku vieglatlētam, kurš ir arī pasniedzējs, uzņēmējs un uztura konsultants. Leitis sarunā Latvijas Televīzijas "Sporta studijā" atzina, ka ienākumi citās jomās, visticamāk, izpaliktu, ja viņš būtu augstāka ranga sportists, tomēr pašreizējā situācijā skrējējs ir apmierināts ar līdzsvaru dzīvē un arvien ir apņēmies tikt uz Tokijas olimpiskajām spēlēm.
Vieglatlēte Vaičule: Pilnvērtīga dzīve ir svarīgāka par sasniegumiem atsevišķā jomā
Viena no Latvijas labākajām īso distanču skrējējām Gunta Vaičule jau bērnībā sapņoja, ka reiz būs mamma, bet vēlāk sportistes gaitās nolēma agrāk plānot bērna nākšanu pasaulē, lai pēc pauzes varētu turpināt karjeru. Sarunā Latvijas Televīzijas "Sporta studijā" vieglatlēte atzina, ka sportistes gaitās vien viņas dzīve bez savas ģimenes nebūtu tik piepildīta un pilnvērtīga, lai arī, iespējams, ļautu sasniegt augstākus rezultātus. 
Šķēpmetējs Sirmais: Esmu vai nu pirmais, vai pēdējais
Zigismunds Sirmais 2016.gadā kļuva par Eiropas čempionu šķēpmešanā, tomēr karjeras turpinājums pašlaik 28 gadus vecajam vieglatlētam pēc traumām izvērtās sarežģīts. Sirmais 2021.gadā vairs nesaņems Latvijas Olimpiskās vienības (LOV) atbalstu, bet no olimpiska mēroga mērķiem nav atteicies. Sarunā ar Latvijas Televīzijas "Sporta studiju" viņš sevi raksturoja kā sportistu, kas gūst panākumus vai zaudē, bet nav viduvēju rezultātu autors.
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt