Sports / Vieglatlētika
Latvijas rekordu labojusī Lasmane: Satikt brāli olimpiskajās spēlēs būtu kas neiedomājams
Vieglatlēte Rūta Kate Lasmane martā ASV studentu sporta (NCAA) čempionātā laboja Latvijas rekordu trīssoļlēkšanā telpās un pietuvojās Tokijas olimpisko spēļu kvalifikācijas normatīvam. Sportiste Latvijas Televīzijas "Sporta studijai" pastāstīja, ka olimpisko startu 2021. gada sezonā neizvirza sev kā striktu mērķi, tomēr ļoti priecātos par satikšanos Tokijā ar savu brāli Kārli Paulu Lasmani, kurš uz Japānu varētu tikt Latvijas 3x3 basketbola izlases sastāvā.
Sprinta rekordiste Bukša: Motivācija ir pats svarīgākais, tā jāatrod līdz Tokijas spēlēm
Latvijas rekordistei 100 metru skrējienā Sindijai Bukšai sezonas lielais mērķis ir Tokijas olimpiskās spēles, tomēr, pandēmijas apstākļos paliekot bez iespējas startēt citās sacensībās, vieglatlētei kļuva sarežģīti saglabāt augstu motivāciju. Bukša Latvijas Televīzijas "Sporta studijā" pastāstīja, ka sevis motivēšanu uzskata par svarīgāko uzdevumu, kas jāatrisina līdz Tokijas spēļu sākumam.
Kārtslēcējs Ārents: Sapnis par Tokijas olimpiskajām spēlēm noteikti ir dzīvs
Pieredzējušais kārtslēcējs Mareks Ārents nav šķīries no cerībām kvalificēties Tokijas olimpiskajām spēlēm, lai arī viņam jāiztiek bez Latvijas Olimpiskās vienības (LOV) atbalsta. Ja izdosies plānoto sasniegt, Tokijā būs jau trešās olimpiskās spēles Ārenta karjerā pēc starta 2012. gadā Londonā un četrus gadus vēlāk Riodežaneiro. 
Rekordists Leitis naudu pelna ārpus skrejceliņa, mērķē uz startu olimpiskajā Tokijā
Latvijas rekordists 400 metru skrējienā Jānis Leitis pandēmijas apstākļos priecājas par iegūto izglītību un profesiju, kas nodrošina iztiku vieglatlētam, kurš ir arī pasniedzējs, uzņēmējs un uztura konsultants. Leitis sarunā Latvijas Televīzijas "Sporta studijā" atzina, ka ienākumi citās jomās, visticamāk, izpaliktu, ja viņš būtu augstāka ranga sportists, tomēr pašreizējā situācijā skrējējs ir apmierināts ar līdzsvaru dzīvē un arvien ir apņēmies tikt uz Tokijas olimpiskajām spēlēm.
Vieglatlēte Vaičule: Pilnvērtīga dzīve ir svarīgāka par sasniegumiem atsevišķā jomā
Viena no Latvijas labākajām īso distanču skrējējām Gunta Vaičule jau bērnībā sapņoja, ka reiz būs mamma, bet vēlāk sportistes gaitās nolēma agrāk plānot bērna nākšanu pasaulē, lai pēc pauzes varētu turpināt karjeru. Sarunā Latvijas Televīzijas "Sporta studijā" vieglatlēte atzina, ka sportistes gaitās vien viņas dzīve bez savas ģimenes nebūtu tik piepildīta un pilnvērtīga, lai arī, iespējams, ļautu sasniegt augstākus rezultātus. 
Šķēpmetējs Sirmais: Esmu vai nu pirmais, vai pēdējais
Zigismunds Sirmais 2016.gadā kļuva par Eiropas čempionu šķēpmešanā, tomēr karjeras turpinājums pašlaik 28 gadus vecajam vieglatlētam pēc traumām izvērtās sarežģīts. Sirmais 2021.gadā vairs nesaņems Latvijas Olimpiskās vienības (LOV) atbalstu, bet no olimpiska mēroga mērķiem nav atteicies. Sarunā ar Latvijas Televīzijas "Sporta studiju" viņš sevi raksturoja kā sportistu, kas gūst panākumus vai zaudē, bet nav viduvēju rezultātu autors.
Šķēpmetēju trenere Eiduka: Mūžs ir pagājis ar šķēpu rokā
Ja trenējies pie Valentīnas Eidukas, tad nekavē treniņu. Rēķinies, ka treniņos bieži strādāsi ar pilnu spēku, jo, pēc treneres domām, citādi sacīkstēs nespēsi savākties. Ja sasniegsi labu rezultātu, tad viņa tevi uzslavēs, bet arī pateiks, kas varēja būt labāk. Ja izgāzīsies, trenerīte tevi nosauks par čaiņiku, bet piebildīs, ka nākamreiz būs labāk. Un atceries, ka viņai ir trešā acs pakausī... tas tā - gadījumam, ja sagribas paslinkot.
Mūža ieguldījuma balvas laureāte trenere Eiduka: Vienmēr esmu gribējusi skeptiķiem sevi pierādīt
Jaundibināto ''Trīs Zvaigžņu balvu'' nominācijā par mūža ieguldījumu sportā gada nogalē saņems ilggadējā šķēpmetēju trenere Valentīna Eiduka. Rēzeknē dzimusī šķēpmešanas speciāliste pati savulaik kļuva par astoņkārtēju Latvijas čempioni, bet treneres darbā viens no viņas vadmotīviem bija vēlme sevi apliecināt, lai pieklusinātu skeptiķus.
Skrējēja Siliņa 2021.gadā cer atgriezties maratona trasē
Trenere Anita Siliņa arī attālinātu treniņu apstākļos palīdz saviem audzēkņiem uzlabot skriešanas prasmes un nav atteikusies no nodoma atgriezties maratona trasē. Ar rūgtu piegaršu Siliņas atmiņās palicis 2016. gads, kad Riodežaneiro olimpiskās spēles risinājās bez viņas dalības, bet četrus gadus senos notikumus viņa ir atstājusi aiz muguras.
Šķēpmetēja Mūze: Brokastīs ēdu visu, ko vēlos. Pamēģiniet omleti ar dārzeņiem
Līna Mūze vienīgā no Latvijas šķēpmetējām jau ir garantējusi dalību Tokijas olimpiskajās spēlēs, kas pārceltas uz 2021. gada vasaru, un vieglatlēte var mierīgi tām gatavoties. Kā ikvienam sportistam, Mūzei labam dienas sākumam svarīgas ir brokastis – tā ir viņas mīļākā ēdienreize, jo ierobežojumi nav spēkā.
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt