ZZS valde veselības ministra amatam virza Čakšu

Zaļo un Zemnieku savienības (ZZS) valde pirmdien, 13.jūnijā, oficiāli nolēma virzīt vakantajam veselības ministra amatam Bērnu slimnīcas vadītāju Andu Čakšu.

Par to jau pirmdien spriedīs arī koalīcijas padome. ZZS aicinās koalīcijas partnerus par Čakšas apstiprināšanu amatā Saeimā balsot jau ceturtdien, 16.jūnijā, lai ministra krēsls nebūtu tukšs un nekavētos darbi un nepieciešamās reformas. 

ZZS Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Augusts Brigmanis par Andu Čakšu
00:00 / 00:46
Lejuplādēt

Valdības vadītājs Māris Kučinskis (ZZS) norādīja, ka valdības deklarācijā un rīcības plānā ir iekļauti vairāki būtiski uzdevumi reformām veselības aprūpes nozarē, tāpēc ir svarīgi nekavēties ar jauna veselības ministra apstiprināšanu.

Pārrunājot ar Čakšu viņas redzējumu par īstenojamiem pasākumiem veselības aprūpes nozares attīstībai, tai skaitā pakalpojumu pieejamības nodrošināšanai iedzīvotājiem, ZZS uzsver, ka Čakšai ir liela pieredzes bagāža veselības jomā un viņa varēs tikt galā ar ministres pienākumiem. 

Čakša atzina, ka viņas prioritāte būs onkoloģija un mātes un bērna veselība, bet plašāk par savu vīziju un prioritārajiem darbiem viņa stāstīs ceturtdien, ja viņu apstiprinās amatā.

Čakša, uzrunājot ZZS valdi, akcentēja, ka viņai būtiskākais, īstenojot reformas veselības aprūpes nozarē, ir pacientu intereses – lai ikviens var saņemt to palīdzību, kas ir visvairāk nepieciešama.

Kā pašreizējās nozares problēmas Čakša minēja zemo finansējuma līmeni un pakalpojumu pieejamību. Ne mazāk svarīgi, pēc viņas ieskatiem, ir strādāt pie veselības veicināšanas pasākumiem. 

Čakša, kura šobrīd ir bezpartejiska, arī plāno tuvākajās dienās apdomāt iespēju pievienoties ZZS spēkam.  

ZZS valde, paužot atbalstu Čakšas kandidatūrai veselības ministra amatam, aicināja izstrādāt konkrētu darbības programmu, paredzot, kā tiks īstenotas iecerētās nozares reformas.

Jau vēstīts, ka pēc skandāla saistībā ar ķirurģisku manipulāciju veikšanu Latvijas Onkoloģijas centrā, apejot oficiālo pacientu reģistrācijas kārtību, Belēvičs piektdien atkāpās no amata. Tāpat Belēvičs paziņoja par izstāšanos no Latvijas Zaļās partijas  un nolika arī Saeimas deputāta mandātu.

Ministru prezidentam Mārim Kučinskim (ZZS) ir piedāvāts veselības ministra amatam virzīt Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas vadītājas Andas Čakšas kandidatūru. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti