Žurnāliste: Jaunzemei-Grendei piemetās zvaigžņu slimība

Demisionējusī kultūras ministre Žaneta Jaunzeme-Grende (Nacionālā apvienība, NA) operas skandālā aizspēlējās par tālu un viņai piemetās zvaigžņu slimība, Latvijas Televīzijas raidījumā „Skats no malas” pauda žurnāliste Baiba Rulle.

„Ministre aizspēlējās par tālu. Viņa pazaudēja sajūtu, kāpēc tad viņa ieņem šo amatu. Viņai piemetās zvaigžņu slimība – varas slimība, kad politiķis nejūt saikni ar nozari, nespēj sarunāties,” pēdējās nedēļas skandalozāko notikumu vērtēja Rulle. Viņasprāt, attiecībā uz Latvijas Nacionālo operu ministre rīkojās pēc stratēģijas „skaldi un valdi”.

Gan Rulle, gan žurnāla „IR” komentētājs Askolds Rodins raidījumā „Skats no malas” uzsvēra, ka ministre nav izcēlusies ar saviem labi padarītajiem darbiem. Par to liecina arī bijušās ministres partijas reakcija – no NA puses nav bijuši spēcīgi argumenti, ka Jaunzeme-Grende būtu jāpatur amatā.

Žurnālisti atzinīgi vērtēja premjera Valda Dombrovska („Vienotība”) reakciju uz ministres un operas vadības konfliktu – ministres demisijas pieprasījumu. „Dombrovskis rīkojās pareizi, cieti un stingri,” sacīja Rulle.

Savukārt žurnālists Vladimirs Čepurovs pauda viedokli, ka, pateicoties līdzšinējam operas vadītājam Andrejam Žagaram opera sasniegusi Eiropas līmeni, un tagad, acīmredzot, kādam šis kumoss sakārojies.

„Tagad tas ir trekns un gards kumoss, un pēkšņi ir uzradušies kādi, kas grib šo kumosu, kas grib uzvārīties,” teica Čepurovs.

Gan žurnālisti, gan raidījuma vadītājs Kārlis Streips sprieda, ka operas vadības maiņa skaidri parādījusi politisko kultūru Latvijā.

„Te ir skaidri redzama Latvijas politikāņu kultūra – smukuma pēc uztaisīsim konkursu,” teica Streips, velkot paralēles ar skandalozo vilcienu iepirkumu. „Latvija iegūst sliktu slavu gan kultūrā, gan uzņēmējdarbībā,” viņš pauda.

Savukārt Rulle piebilda - ja nebūtu Dombrovska reakcijas, tas būtu precedents, ka jebkurš ministrs var izsludināt konkursu vai iepirkumu, bet lēmumus pieņem vienpersoniski.

Jau ziņots, ka premjers Dombrovskis pirmdien oficiāli atlaidis Žanetu Jaunzemi-Grendi. Viņš bija neapmierināts ar ministres lēmumu no darba atlaist Latvijas Nacionālās operas direktoru Andreju Žagaru. Šis solis izraisīja runas par valdības stabilitāti.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti