Zolitūdes traģēdijas tiesā divas dienas izvaicās ekspertu grupas vadītāju

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Zolitūdes traģēdijas krimināllietā uz tiesas sēdi kā pirmspēdējais liecināt aicināts ekspertu grupas vadītājs Aigars Ūdris, un viņa izvaicāšanai tiesa ieplānojusi divas dienas – gan otrdienu, gan trešdienu, 7. un 8.novembri.

Zolitūdes traģēdijas tiesā divas dienas izvaicās ekspertu grupas vadītāju
00:00 / 00:30
Lejuplādēt

Divu dienu ilga izvaicāšana šajā krimināllietā ieplānota pirmo reizi, jo paredzams, ka gan valsts apsūdzības uzturētājiem, gan apsūdzēto aizstāvjiem būs daudz jautājumu.

2014.gadā valsts pasūtījumā tieši Rīgas Tehniskās universitātes Būvmateriālu un būvizstrādājumu katedras docents Aigars Ūdris vadīja ekspertu grupu, kas modelēja ēkas jumta sagrūšanas procesu. Viņš ir pirmspēdējais no kopumā desmit ekspertiem, ko tiesa Zolitūdes traģēdijas krimināllietā izvaicā jau kopš pavasara.

Ūdra ekspertu grupas secinātais liecina, ka, lai gan ārēji pirms četriem gadiem notikušais nogruvums šķitis kā pēkšņs notikums, atsevišķu jumta kopņu skrūvsavienojumu sabrukums bija noticis jau agrāk.

Pēc Ūdra izvaicāšanas tiesai atlicis nopratināt vēl pāris lieciniekus un uzklausīt atlikušos cietušos. Apsūdzēto puse neizslēdz, ka arī viņi varētu izteikt lūgumu tiesai uzklausīt apsūdzēto izvēlētus ekspertus. Pēc tam iespēja liecināt būs pašiem apsūdzētajiem. 

Ziņots, ka pēc četru mēnešu pārtraukuma atsākusies Zolitūdes traģēdijas iztiesāšana. Uz tiesu tika saukti eksperti, kas izmeklētāju uzdevumā veica ekspertīzes, lai noteiktu lielveikala sabrukšanas cēloņus. Viens no ekspertiem tiesā norādīja –  pārslodze bija tāda, ka jumts jebkurā gadījumā būtu iegruvis

Lai skatītu apjomīgo lietu par Zolitūdes traģēdiju, kurā zem veikala "Maxima" iegruvušā jumta dzīvību zaudēja 54 cilvēki un vēl desmitiem tika ievainoti, tiesa uz pirmo sēdi sanāca pērn 8.decembrī. Sākotnēji tiesā skatīti procesuāli jautājumi, bet pēc vairākiem mēnešiem sākta cietušo un liecinieku nopratināšana.

 

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti