Zolitūdes traģēdijas krimināllietā uzņēmumu «Maxima» turpmāk aizstāvēs divi advokāti

Uzklausot vairākus cietušos, pēc vairāk nekā divu mēnešu pārtraukuma tiesa atsāka skatīt apjomīgo Zolitūdes traģēdijas krimināllietu. Tiesas sēde otrdien, 30.augustā, nebija plaši apmeklēta un vairāk nekā puse uzaicināto personu liecināt neieradās. Savukārt SIA “Maxima Latvija” pēc vasaras pārtraukuma atsaukusi pilnvaras iepriekšējam uzņēmuma pārstāvim tiesā un noalgojusi vēl vienu aizstāvi. Lietas dalībnieki šādu rīcību nesauc par ārkārtēju vai pārsteidzošu.

Pēc vasaras pārtraukuma tiesa otrdien atsāka skatīt Zolitūdes traģēdijas krimināllietu. Vasaras laikā uzņēmums „Maxima Latvija” mainījis pilnvaroto pārstāvi tiesā, jo ar iepriekšējo esot pārtrauktas darba attiecības. Turklāt patlaban uzņēmumu aizstāv nu jau divi zvērināti advokāti.

“Ņemot vērā advokāta [Oskara] Rodes kunga noslogotību – lai no mūsu puses nekādā veidā netiktu kavēts tiesas process, esam pieņēmuši lēmumu un uzaicinājuši kā aizstāvi pārstāvēt Aleksandra Berezinu. Tikai un vienīgi tas iemesls. Citu iemeslu nav,” skaidro jaunā „Maxima Latvija” pilnvarotā pārstāve tiesā Elīna Stībele.

Jāpiebilst, ka otrdien tiesas sēdē piedalījās abi uzņēmuma aizstāvji. Gan cietušo pārstāvji, gan valsts apsūdzības uzturētāji šādu situāciju nesauc par ārkārtēju.

Tāpat aizvien turpinās cietušo nopratināšana, un vairāk nekā puse uzaicināto personu uz tiesas sēdi otrdien neieradās. Tas būtiski kavē lietas virzību.

Prokurors Kaspars Cakuls pieļauj – iespējams, daļa cietušo uz tiesas sēdēm nevēlas ierasties, tāpēc varētu nākties piemērot piespiedu mehānismus.

“Procesa likums paredz – ja nenāk, tad kāpēc nenāk, vai ir attaisnojoši iemesli, vai nē. Ja iemesli nav attaisnojoši, ir līdzekļi, kā nogādāt, tātad aicināt vēlreiz. Nogādāt piespiedu kārtā, ja tāda nepieciešamība ir. Uzklausīt, jo cietušais jau savas tiesības izmanto labprātīgi, bet, ja procesa dalībnieki uzskata, ka šīs liecības ir nepieciešamas, tad viņiem jābūt uz tiesas sēdēm. Ir līdzekļi, kā to var nodrošināt. Vismaz mēģināt nodrošināt,” pauda prokurors.

Tikmēr vairākus desmitus cietušo pārstāvošā advokāte Jevgenija Tverjanoviča-Bore norādīja – tā kā šogad vairs nav plānoti garāki tiesas procesa pārtraukumi, sagaidāms, ka jau tuvākajā laikā lietā varētu uzklausīt neatkarīgus ekspertus. Tas prasīšot daudz laika.

“Tiešām bija tāds garš pārtraukums. Tomēr pastāv cerība, ka mēs tūlīt jau pabeigsim ar cietušo nopratināšanu un nākamie būs liecinieki, un arī eksperti aicināti liecināt.  Tā arī varētu būt ievērojami ilgāka stadija šajā tiesas procesā, jo vairākas ekspertīzes ir veiktas.

Visticamāk, lielam tiesas dalībnieku skaitam būs ļoti daudz dažādu jautājumu ekspertiem par veiktajām ekspertīzēm. Šī stadija būs tāda smagāka, salīdzinot ar cietušo nopratināšanas stadiju,” lēš advokāte.

Tiesas sēde turpināsies trešdien, 31.augustā. 

Vēstīts, ka tā dēvētā Zolitūdes traģēdija notika 2013.gada 21.novembrī, kad iebrūkot lielveikala "Maxima" jumtam dzīvību zaudēja 54 cilvēki un vēl vairāki desmiti cilvēku tika ievainoti.

Policija traģēdijas apjomīgās lietas izmeklēšanu pabeidza gandrīz pusotru gadu pēc notikuma, un prokuratūra kriminālvajāšanu sākusi pret astoņām personām. Tāpat šajā lietā pret piecām juridiskajām personām uzsākts piespiedu ietekmēšanas process un par aizdomās turētajām atzītas deviņas personas.

Kopējais kriminālprocesā pieteikto kompensāciju apmērs pārsniedz 5,5 miljonus eiro. Turklāt arī uzņēmums "Maxima Latvija" atzīts par vienu no cietušajiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti