Zolitūdē tapis lielveikals ar vienlaidu kopnēm un dubultu ekspertīzi

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Šonedēļ Zolitūdē iepretim sagruvušajai “Maxima” durvis vērs jauns lielveikals. “Rimi” hipermārketa celtniecība tika sākta pērn augustā, un nu celtne nodota ekspluatācijā. Ēkas arhitekts skaidro, ka tieši emocionālu apsvērumu dēļ jaunajam veikalam visas kopnes ir vienlaidu, bet ekspertīze būvniecības laikā veikta divas reizes obligātās vienas ekspertīzes vietā.

Imantas 15.līnijā 7 pērn augusta beigās bija būvlaukums ar nozāģētu koku stumbriem. Tagad, pēc deviņiem mēnešiem, no mājas stūra, pāri pa diagonāli vienmēr būs redzama daudzstāvu ēka Priedaines ielā un sabrukušās „Maxima” vieta.

Un traģēdija, kas notika tur, ietekmēja arī šo projektu, kuru patiesībā bija plānots celt jau sen.  „Pēc negadījuma kaimiņos visiem bija šoks, un mēs pieņēmām lēmumu nelietot skrūvētas kopnes. Vienīgā skrūvētā ir šeit, bet tas ir ārā, ne zālē. Tā kā mēs esam stūra gruntsgabals, pret pilsētu ir tāla perspektīva, tad arī vizuāli šis nav tipisks veikals,” stāsta autors, būvprojekta vadītājs Ivars Krēgers.

Izbūvēta arī iekšējā ugunsdzēsības ūdensvada sistēma, kas nodrošina ūdens padevi. Ierīkota trauksmes signalizācija. Balss izziņošanas sistēma iepriekš ierakstītus evakuācijas paziņojumus pārraida trīs valodās. „Šinī galā piedeg maizītes, nu, mazums kas un nostrādā dūmu signalizācija, tad tas ir te. Tirdzniecības zālē dūmu nebūs,” stāsta Krēgers. Evakuācijas virziena norādes zīmes un avārijas apgaismojums brīdī, kad pazūd elektrība, turpina darboties ar rezerves elektroapgādes avotu.

Papildus ierīkota stacionārā dūmu un karstuma kontroles sistēma. Tā ugunsgrēka gadījumā sadūmojumu un karstumu izvada caur jumta lūkām. „Dūmu lūkas ir ar elektrisko piedziņu, tās ir ne tikai dūmiem, bet var vēdināt, ja piemēram vasarās ir karstas dienas un vēsas naktis,” skaidro Krēgers.

Pirmdien, dienu pirms veikala atvēršanas, „Rimi” un citu, mazāko veikalu darbinieki tiekas ugunsdrošības mācībās. Tajās praktiski tiek izmēģināta arī evakuācija un ugunsgrēka dzēšana. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti