Ziemai neraksturīgi apstākļi liek greiderēt autoceļus un remontēt bedres

Ņemot vērā, ka nav novērojami ziemas sezonai raksturīgi laika apstākļi, VAS “Latvijas Autoceļu uzturētājs” (LAU), šobrīd veic arī citus ikdienas uzturēšanas darbus uz valsts autoceļiem, kuri uzlabo satiksmes drošību un ūdens atvadi no autoceļa seguma, informēja LAU.

LAU norāda, ka grants segumiem tiek veikta greiderēšana, iesēdumu un bedru remonts, uzlabojot autovadītājiem braukšanas apstākļus un autoceļa caurbraucamību. Savukārt asfalta seguma autoceļiem tiek veikta nomaļu uzauguma noņemšana, kā arī nomaļu uzpildīšana, lai atjaunotu šķērsslīpumu ceļa nomalei, tādējādi uzlabojot ūdens atvadi no autoceļa seguma. Gan asfalta, gan grants autoceļiem, lai uzlabotu pārredzamību autoceļu krustojumos un nodalījuma joslā, tiek veikta krūmu griešana un to atvašu pļaušana.

Šogad grants autoceļiem greiderēšana veikta teju 9 000 kilometru garumā, iesēdumu un bedru remonts 14 560 kubikmetru apjomā. Krūmu griešana un atvašu pļaušana veikta 213 hektāru platībā, nomaļu uzpildīšana 825 kubikmetru un nomaļu uzauguma noņemšana vairāk nekā 4 250 kubikmetru apjomā.

LAU norāda, ka tiek turpinātas ziemas dienesta dežūras diennakts režīmā, lai nepieciešamības gadījumā varētu tikt uzsākti ziemas sezonas darbi – autoceļa seguma apstrāde ar pretslīdes materiāliem, brauktuvju attīrīšana no sniega. LAU informē, ka 2019./2020. gada ziemas sezonā brauktuvju apstrāde ar pretslīdes materiāliem veikta teju 148 900 kilometriem, autoceļa attīrīšana no sniega ar vienlaicīgu pretslīdes materiālu kaisīšanu vairāk nekā 24 520 kilometriem, bet brauktuvju attīrīšana no sniega - teju 2 300 kilometru garumā.

Finansējums autoceļu ikdienas uzturēšanas darbiem tiek piešķirts uz gadu. Ziemas sezona autoceļu uzturēšanā beidzas 31. martā. Pēc faktiskā finansējuma izlietojuma tiek plānoti prioritārie darbi vasaras sezonā, piemēram, virsmas apstrāde, ūdens atvades sistēmas sakārtošana.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti