Dienas ziņas

Atklāts atjaunotais Ķemeru vēsturiskais parks

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Daugavpilī kompensēs satiksmes pārvada radītās neērtības

Zem jaunā ceļa pārvada nokļuvušajiem daugavpiliešiem kompensācijās izmaksās 153 tūkstošus

Daugavpils dome lēmusi izmaksāt kompensācijas dzīvojamo māju un dzīvokļu īpašniekiem, kuru īpašumus ietekmējis pagājušogad ekspluatācijā nodotais satiksmes pārvads. Māju tirgus vērtība ir samazinājusies pat par gandrīz 70% no iepriekšējās tirgus vērtības, vairākas mājas pārbaužu laikā atzītas par nederīgām dzīvošanai zemā apgaismojuma līmeņa dēļ. 

Dzīvojamo māju īpašniekiem Smiltenes ielā Daugavpilī jādzīvo zem tilta. Vietām distance no tilta margām līdz mājām ir vien izstieptu roku attālumā.

Kā parādīja Zinaīda – tilts ir vienīgais, ko viņa redz, skatoties pa logu. Par kompensācijām viņa nav interesējusies. Kā jau vecam cilvēkam, jebkāda nauda nāktu par labu, bet saules apjomu dzīvoklī tas nemainīs. Savukārt Natālija ar vīru nolēmusi dzīvokli pārdot.

“Saņemsim uz rokām 10 tūkstošus. Mūsu dzīvoklis šobrīd tika novērtēts tikai uz 7000, kādreiz 30 tūkstošus par to deva.

Mūsu vecumā jēgu ieguldīties tajā vairs neredzam. Laikam pārdosim to, bet būs jāatrod arī pašu līdzekļi jauna dzīvokļa iegādei,” stāstīja Natālija.

Citi mājas iedzīvotāji kameras priekšā runāt nevēlējās, bet aizkadrā norādīja, ka arī saņems līdzīgu naudas summu, ko plāno ieguldīt jumta atjaunošanā. Savukārt Olga norādīja, ka ar kompensāciju segs jau radušās izmaksas: “Pārvada būvniecības laikā vibrācijas dēļ sadrupa vecie logi, ko par savu naudu nomainījām ar plastikāta. Neatklāšu, kādu summu saņemsim, ir mazāk nekā citiem, bet pietiks, lai segtu logu izmaksas.”

“Nekustamajiem īpašumiem pie pārvada veikti divi novērtējumi. Proti, sākotnēji tas bija firmas SIA “Latio” veiktais novērtējums un pēc tam vēlāk SIA “Eiroeksperts” veiktais novērtējums. Tas tika veikts saskaņā ar izdarītajiem pētījumiem, kas attiecas uz insolāciju jeb izgaismojumu, troksni un gaisa piesārņojumu.

Četriem īpašumiem konstatēts nepietiekams izgaismojuma līmenis,”

stāstīja Daugavpils Pilsētplānošanas un būvniecības departamenta vadītāja Santa Pupiņa.

Līgumus par kompensāciju izmaksām ar māju un dzīvokļu īpašniekiem plānots slēgt līdz šī gada 13. septembrim. Kompensāciju apmērs svārstās no 1500 līdz vairāk nekā 20 tūkstošiem eiro.

“Līdzekļi tiks izmaksāti 153 tūkstošu eiro apmērā 17 māju īpašniekiem kā līdzekļi no neparedzētajiem gadījumiem. Šobrīd Juridiskajam departamentam lūgts sniegt atzinumu, kurā brīdī tika pieļauta šī rupjā paviršība. Mums nav pieņemams, ka 2017. gada sākumā vieniem māju īpašniekiem māju atpirka, kompensēja. Savukārt visus citus atstāja novārtā,” stāstīja Daugavpils mērs Andrejs Elksniņš (“Saskaņa”).

Plānos ir arī pārvada turpinājums, taču, tā kā dažos posmos tas arī skars privātmājas, šobrīd būvvalde ir apturējusi būvatļaujas izsniegšanu, līdz nav panākta vienošanās ar visiem īpašumu saimniekiem.

KONTEKSTS:

Vērienīgā 13,5 miljonus eiro vērtā Daugavpils transporta satiksmes būve – Smiltenes ielas divlīmeņu ceļu pārvads – ekspluatācijā tika nodota pagājušā gada maijā. Taču gan būvniecības laikā, gan pēc satiksmes atklāšanas tajā apkaimes iedzīvotāji nemitīgi vērsās Būvniecības valsts kontroles birojā (BVKB), domē un Daugavpils pilsētplānošanas un būvniecības departamentā ar sūdzībām par savas dzīves kvalitātes pasliktināšanos un mēģināja pat apstrīdēt pārvada būvatļauju. 

Iedzīvotāji vērsās tiesā, arī Daugavpils pilsētplānošanas un būvniecības departamentā apliecināja, ka tikšanās ar iedzīvotājiem par šīm problēmām notikušas vismaz piecas reizes. Taču tikai augustā domes Finanšu komiteja atbalstīja priekšlikumu izmaksāt iedzīvotājiem "sāpju naudu".

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt