Panorāma

Panorāma

Panorāma

Ostu padomē spriedīs par dzelzceļa elektrifikācijas nākotni

T. Ždanokai liedz startu Saeimas vēlēšanās

Ždanoku svītro no 13.Saeimas deputātu kandidātu saraksta (precizēts)

Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) otrdien, 21.augustā, no 13.Saeimas deputātu kandidātu sarakstiem izsvītroja Latvijas Krievu savienības līderi Tatjanu Ždanoku, jo secināts, ka viņa darbojusies Latvijas Komunistiskajā partijā pēc 1991. gada 13. janvāra.

Precizēts teikums ar Arkādija Karijeva teikto, ka viņš dokumentus nav parakstījis.

CVK rīcībā ir tiesas spriedums, ka kandidāte darbojusies kompartijā pēc 1991.gada 13.janvāra, un CVK saskaņā ar likumu ir iepazinusies ar Drošības policijai un Satversmes aizsardzības birojam pieprasīto papildu informāciju.

3.augustā Latvijas Krievu savienība iesniedza savus deputātu kandidātu sarakstus, kur Vidzemes vēlēšanu apgabalā pirmais numurs ir Ždanokai.

Iepriekš gan Satversmes tiesa, izskatot Ždanokas sūdzību, neatcēla aizliegumu kandidēt Saeimas vēlēšanās personām, kuras pēc 1991.gada darbojušās noteiktās padomju organizācijās. Tomēr tiesa uzlika CVK par pienākumu pārbaudīt, vai persona vēl aizvien neapdraud Latvijas valsts neatkarību un demokrātiskos principus.

CVK pieaicināts advokāts Lauris Liepa skaidroja, ka,

“pirmkārt, Ždanokas publiski paustais atbalsts Krimas aneksijai Ukrainā, kā arī piedalīšanās anektētās Krimas vēlēšanās novērotājas statusā apdraud demokrātijas ilgtspēju, valsts neatkarību un citus demokrātiskus tiesiskas valsts principus”.

“Tā to atzinusi arī Drošības policija, kā to var lasīt 2014.gada publiskajā pārskatā. Šāda publiska atbalsta paušana ir klaji pretēja gan Latvijas starptautiskajām interesēm, gan arī apdraud Latvijas nacionālo drošību, sniedzot saprātīgu pamatu apšaubīt personas nolūkus, kā arī spēju veicināt Latvijas kā demokrātiskas rietumu valsts ilgtspēju sekmīgu attīstību un Eiropai raksturīgu vērtību īstenošanu,” norādīja advokāts.

Ždanoka sola pārsūdzēt CVK lēmumu Ella Semjonova

  Pati Ždanoka jau iepriekš atzina, ka sagaida, ka arī šogad viņai kandidēt vēlēšanās neļaus.  Viņa uzskata, ka CVK lēmums ir politisks un plāno to pārsūdzēt.

  „Protams, pārsūdzēsim Administratīvajā apgabaltiesā, un tad uz Strasbūru. Protams, lēmums ir politisks. Politiskā CVK pieņēma politisku lēmumu, ierobežojot sava politiskā konkurenta iespējas piedalīties vēlēšanās,” sacīja Ždanoka.

  Savukārt partijas “Par alternatīvu” sarakstos iekļautais kandidāts Arkādijs Karijevs lūdza CVK izsvītrot viņu no sarakstiem. Viņš paziņoja, ka nekādus dokumentus nav parakstījis.

  “Es negribu apkaunot sevi un atrasties sarakstā ar šiem cilvēkiem,” sacīja Karijevs. 

  CVK viņa lūgumu apmierināja un no deputātu kandidātu sarakstiem viņu svītroja. Bet pārbaudīt, vai paraksts tika viltots, lūgs policiju.

  Bet par partijas “No sirds Latvijai” sarakstā iekļauto Jevgēniju Sadovski CVK lems ceturtdien, 23.augustā. Pēc deputāta kandidāta uzklausīšanas CVK vienojās, ka nepieciešams precizēt Lielbritānijas sodu reģistrā, vai kandidāta sodāmība tomēr nav dzēsta. Vēlēšanās nevar kandidēt personas, kuras sodītas par tīšu noziedzīgu nodarījumu, izņemot gadījumus, ja persona ir reabilitēta, sodāmība dzēsta vai noņemta.  

  Iepriekš Centrālā vēlēšanu komisija (CVK)  no 13.Saeimas deputātu kandidātu sarakstiem izsvītroja septiņus kandidātus, par kuriem bija saņemta Iekšlietu ministrijas Informācijas centra informācija, ka kandidāti neatbilst Saeimas vēlēšanu likuma prasībām.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti