Sadaļas Sadaļas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

CVK svītro septiņus kandidātus

No 13.Saeimas vēlēšanu sarakstiem CVK svītro 7 kandidātus

Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) šodien no 13.Saeimas deputātu kandidātu sarakstiem izsvītroja septiņus kandidātus, par kuriem bija saņemta Iekšlietu ministrijas Informācijas centra informācija, ka kandidāti neatbilst Saeimas vēlēšanu likuma prasībām, informēja CVK.

Svītroti šādi partiju un apvienību sarakstos iekļautie cilvēki:

  • Katrīna Brandala (“Progresīvie”);
  • Edgars Krūmiņš (Latvijas Reģionu apvienība);
  • Zigfrīds Laicāns (“Par alternatīvu”);
  • Aivars Silinieks (Latvijas Centriskā partija);
  • Valdis Taupmanis (“Par alternatīvu”);
  • Aivars Zablockis (Rīcības partija);
  • Nikolajs Žeļezņakovs (Rīcības partija).

Savukārt par partijas “No sirds Latvijai” sarakstā iekļauto Jevgēniju Sadovski CVK lems 21.augustā. Pēc deputāta kandidāta uzklausīšanas CVK vienojās, ka nepieciešams precizēt Lielbritānijas sodu reģistrā, vai kandidāta sodāmība tomēr nav dzēsta.

Kandidāti no sarakstiem svītroti saistībā Saeimas vēlēšanu likumā noteiktajiem ierobežojumiem kandidēt personām:

  • kuras sodītas par tīšu noziedzīgu nodarījumu, izņemot gadījumus, ja persona ir reabilitēta, sodāmība dzēsta vai noņemta. Tas attiecas uz Brandalu, Krūmiņu, Silinieku, Žeļezņakovu, kā arī Sadovski, par kuru lēmums vēl nav pieņemts;
  • kuras noziedzīga nodarījuma izdarīšanas laikā atradušās nepieskaitāmības stāvoklī, ierobežotas pieskaitāmības stāvoklī vai arī pēc noziedzīga nodarījuma izdarīšanas saslimušas ar psihiskiem traucējumiem, kas tām atņēmuši iespēju saprast savu rīcību vai to vadīt, un kurām sakarā ar to piemērots medicīniska rakstura piespiedu līdzeklis vai arī lieta izbeigta bez šāda piespiedu līdzekļa piemērošanas. Šī ierobežojums attiecas uz Zablocki, Laicānu un Taupmani.

CVK lēmumus par deputātu kandidātu svītrošanu iespējams pārsūdzēt Administratīvajā apgabaltiesā triju darbdienu laikā no lēmuma pieņemšanas dienas.

Savukārt nākamnedēļ CVK lems arī par Latvijas Krievu savienības" deputātu kandidātes Tatjanas Ždanokas svītrošanu no saraksta.

CVK priekšsēdētājs Arnis CimdarsElla Semjonova

Centrālās vēlēšanu komisijas priekšsēdētājs Arnis Cimdars pastāstīja, pagājušajās vēlēšanās no sarakstiem netika svītrots neviens kandidāts, taču iepriekš šādi gadījumi ir bijuši: „Pieredzējuši kandidātu sarakstu gatavotāji brīdina savus kandidātus, lai viņi par to pārliecinātos. Zinu, ka bijuši pat atsevišķi gadījumi, kad, liekot kandidātu sarakstā, lūdz atnest izziņu. Šeit nav viens un tas pats iemesls visiem. Kāds ir vienkārši bija pārliecināts, ka sodāmība ir dzēsta, bet nav pārliecinājies par juridisko pusi. Man nav bijis vienota redzējuma par to, kāpēc viņi tā ir darījuši.”

KONTEKSTS:

CVK ir saņēmusi visu 13.Saeimas vēlēšanām reģistrēto deputātu kandidātu sarakstu pārbaužu rezultātus no Iekšlietu ministrijas (IeM) Informācijas centra un TSDC, tāpēc lemj par vairāku deputātu kandidātu svītrošanu no kandidātu sarakstiem. Saeimas vēlēšanu likumā noteiktie kandidēšanas ierobežojumi varētu būt attiecināmi uz astoņiem 13.Saeimas deputātu kandidātiem.

No saņemtās informācijas izriet, ka uz pieciem deputātu kandidātiem attiecināms ierobežojums, kas liedz vēlēšanās kandidēt personām, kuras sodītas par tīšu noziedzīgu nodarījumu, izņemot personas, kuras ir reabilitētas vai kurām sodāmība dzēsta vai noņemta.

Savukārt trim kandidātiem attiecināms ierobežojums kandidēt vēlēšanās, ja persona Krimināllikumā paredzētā nodarījuma izdarīšanas laikā atradusies nepieskaitāmības stāvoklī, ierobežotas pieskaitāmības stāvoklī vai arī pēc noziedzīga nodarījuma izdarīšanas saslimusi ar psihiskiem traucējumiem, kas tai atņēmusi iespēju saprast savu rīcību vai to vadīt, un kurai sakarā ar to piemērots medicīniska rakstura piespiedu līdzeklis vai arī lieta izbeigta bez šāda piespiedu līdzekļa piemērošanas.

Savukārt kandidātiem, kuri, iespējams, sadarbojušies ar VDK, balotēties vēlēšanās nav liegts, taču informācija par iespējamo sadarbības faktu ar VDK ir jānorāda.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt