Rīta Panorāma

Mūžībā devies tautā mīlētais aktieris Guntis Skrastiņš

Rīta Panorāma

Oktobris - bērnu paliatīvās aprūpes atpazīstamības veicināšanas mēnesis

Intervija ar Valsts prezidentu (2007- 2011) Valdi Zatleru

Zatlers: Ārsti prasībās varētu būt agresīvāki, jo viņi iznesīs Covid-19 smagumu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem un 7 mēnešiem.

Ārsti savās prasībās par politiķu rīcību Covid-19 ierobežošanai varētu būt daudz agresīvāki, jo tieši viņi iznes šīs slimības seku smagumu, intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” sacīja bijušais Valsts prezidents, ārsts Valdis Zatlers.

Latvijā bija mērķis līdz šā gada septembrim pret Covid-19 vakcinēt 70% iedzīvotāju. Šo mērķi valdība nesasniedza. Arī ierobežojumi, kas stājās spēkā šonedēļ, esot nokavēti.

Viņaprāt, būtiska kļūda bija tas, ka nebija strādāts ar ģimenes ārstiem un viņi nebija pietiekami iesaistīti vakcinācijā.

Problēma bijusi arī valdības neieklausīšanās ekspertos, bet lēmumu pieņemšana politiski, sacīja Zatlers.

Viņš uzsvēra, ka mediķi iznes visu Covid-19 krīzes smagumu: “Es domāju, ka ārsti varētu būt daudz agresīvāki savās prasībās tāpēc, ka viņi būs tie, kas iznesīs šo smagumu, viņi kops šos smagos slimniekus un pārdzīvos par viņu nāvēm. Nevis politiķi.”

Zatlers, kurš ir vakcinējies pret Covid-19, nesen arī pārslimojis šo infekciju. “Nekas tur patīkams nav, pat vieglā formā. [..] Šobrīd jūtos labi,” pastāstīja eksprezidents. Viņš arī uzsvēra nepieciešamību vakcinēties pret Covid-19, jo tas ļauj izvairīties no smagas slimības gaitas.

KONTEKSTS:

Covid-19 saslimstībai Latvijā sasniedzot visu laiku augstāko atzīmi, medicīnas nozarē izsludināja ārkārtējo situāciju. Mediķi cēla trauksmi par tūlītēju nepieciešamību pēc stingriem ierobežojumiem valstī.

Valdība arī lēma valstī no 11. oktobra uz trim mēnešiem izsludināt ārkārtējo situāciju, kas Covid-19 pandēmijā ir jau trešā reize. Vienlaikus noteikti ierobežojumi ar mērķi palielināt Covid-19 vakcinācijas aptveri. Tostarp uzsvars likts uz darbu attālināti un valsts un pašvaldības iestādēs strādājošajiem pienākumu potēties pret Covid-19. Noteikti arī ierobežojumi tirdzniecībā, pakalpojumos, ēdināšanā, kā arī kultūras jomā.

Skolas var turpināt darbu klātienē, visiem bērniem valkājot maskas.

Latvijā pret Covid-19 vakcināciju sākušo Latvijas iedzīvotāju īpatsvars pārsniedzis 50% robežu. Vakcinācijas kursu pabeiguši 876 523 cilvēki, kas ir 46,57% no Latvijas iedzīvotāju kopskaita.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti