VUGD drons palīdz izglābt cilvēku no noslīkšanas

Vairāku stundu ilgs ugunsdzēsēju glābēju darbs un drona iesaistīšana izglābusi kādu cilvēku no noslīkšanas Jūrmalā, informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests.  

Jūnija sākumā VUGD saņēma izsaukumu uz Jūrmalu, kur Lielupē bija pazudis cilvēks. Notikuma vietā glābēji ar laivu pārmeklēja upi un tās pretējā krastā atrada bez uzraudzības atstātas personīgās mantas.

Lai arī aptaujāto sniegtā informācija liecināja, ka, iespējams, pazudušais cilvēks jau atrodas krastā un ir aizgājis mājās, glābēji nolēma turpināt meklēšanu un iesaistīja darbā bezpilota gaisa kuģi jeb dronu.

Ar drona palīdzību ūdenstilpes niedrēs bija uztverta kustība, kas līdzinājās roku mājieniem. Cilvēks sauca pēc palīdzības.

Glābēji ar laivu nokļuva līdz cilvēkam, nogādāja krastā un nodeva Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta darbiniekiem.

Bija jau iestājusies tumsa un glābšanas darbus apgrūtināja stiprais vējš, tādēļ, tieši pateicoties dronam, izdevās laikus cilvēku izglābt.

VUGD atgādina, ka neuzmanīga rīcība uz ūdens var novest pie traģēdijas. Pirms doties peldēt, rūpīgi jāizvērtē peldvieta un spēki. Dižošanās, ka var aizpeldēt vistālāk vai pārpeldēt upi, nav tā vērta, lai riskētu ar dzīvību.

Savukārt vizinoties ar laivu, kuteri vai citu peldlīdzekli, ieteikts uzvilkt glābšanas vesti, turklāt bērniem līdz 12 gadu vecumam glābšanas vestei obligāti ir jābūt uzvilktai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti